Masaż klasyczny Poznań – sposób na odprężenie, bóle mięśni i poprawę kondycji skóry
Masaż znany i stosowany na różne dolegliwości jest już od 3000 lat. To podstawowy rodzaj masażu, który można wykonać na wiele różnych sposobów oraz różnorodnymi technikami, by uzyskać oczekiwane efekty. Dlaczego warto wybrać się na masaż klasyczny i na jakie dolegliwości pomoże?
Masaż klasyczny jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach masażu i kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest odprężenie, regeneracja, relaks, uwolnienie od bólu osoby masowanej.
Prawidłowo wykonany masaż dodatkowo może mieć właściwości lecznicze czy wyszczuplające. Najczęściej masaż służy jako naturalne rozwiązanie na bóle mięśni i kręgosłupa, do przywrócenia sprawności fizycznej, uwolnienia od stresu bądź poprawy kondycji skóry.
Wpływa nie tylko na mięśnie, ale również na psychikę oraz układ pokarmowy. Odpręża umysł, relaksuje i usuwa nieprzyjemne skutki stresu takie jak napięcie mięśni czy nagromadzenie toksyn w organizmie. Masaż klasyczny Poznań pomaga osiągnąć równowagę ciała i umysłu, co jest szczególnie ważne dla większości zapracowanych kobiet i mężczyzn żyjących w dzisiejszym zabieganym świecie.
Masaż klasyczny właściwości kosmetyczne
Masaż klasyczny Poznań korzystnie wpływa na skórę. Pobudza pracę układu pokarmowego, a w efekcie usuwa nadmiar wody oraz szkodliwe produkty przemiany materii. Dotlenia mięśnie i skórę, reguluje krążenie oraz utrzymuje skórę w dobrej kondycji.
Regularne korzystanie z zabiegów masażu klasycznego modeluje sylwetkę, opóźnia procesy starzenia, zmniejsza widoczność cellulitu oraz ujędrnia ciało. Po jego wykonaniu skóra jest wygładzona, jędrna, delikatna, dotleniona i odżywiona.
Do masażu klasycznego wykorzystywane są specjalne olejki i kosmetyki, które zapewniają dłoniom wykwalifikowanej masażystki odpowiedni poślizg na skórze osoby masowanej. Niektóre z nich dodatkowo wykazują właściwości aromaterapeutyczne ze względu na zawartość olejków eterycznych. Inne zaś wypełnione są składnikami aktywnymi o silnych właściwościach anty-aging lub antycellulitowych.
Dobre gabinety fizjoterapeutyczne oraz kliniki medycyny estetycznej oferują maksymalne korzyści z masażu klasycznego, dlatego po jego wykonaniu zachęcają do aplikacji masek czy łączą ten zabieg z innymi.
Wszystko po to, ponieważ dotleniona, lepiej ukrwiona i rozgrzana po masażu klasycznym skóra, jest lepiej przygotowana do wchłonięcia składników aktywnych.
Masaż klasyczny jest również metodą wspomagania leczenia różnych schorzeń – dermatologicznych, ginekologicznych bądź związanych z mięśniami czy narządami ruchu.
Jak się przygotować do masażu klasycznego?
Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z masażu klasycznego, w twojej głowie może rodzić się wiele pytań dotyczących przygotowania czy ubioru. Postanowiliśmy rozwiać wątpliwości, abyś mogła jak najszybciej skorzystać z niezwykłych właściwości tego zabiegu i umówić się na wizytę.
Niezależnie od tego, czy pragniesz zmniejszyć ból i napięcie mięśni, poszukujesz sposobu na stres i relaks, masaż klasyczny może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.
Na czym polega masaż klasyczny?
Masaż klasyczny to manipulacja mięśniami poprzez uciskanie, ugniatanie czy pocieranie odpowiednich partii ciała. W celu wprowadzenia w relaks zabieg często jest wykonywany w zaciemnionym pomieszczeniu, towarzyszą mu spokojna i odprężająca muzyka, aromaterapeutyczne olejki bądź kosmetyki do masażu oraz rozpalone świece.
Do czego służy masaż klasyczny?
Celem masażu klasycznego jest poprawa przepływu krwi, a w efekcie zmniejszenie napięcia mięśniowego, co w efekcie stymuluje bądź koi układ nerwowy oraz przyspiesza gojenie się tkanek.
Leczniczy masaż klasyczny:
- zmniejsza napięcie i sztywność mięśni;
- łagodzi i eliminuje stres;
- poprawia elastyczność stawów;
- ułatwia oddychanie;
- pozytywnie wpływa na kondycję skóry;
- koryguje postawę;
- przyspiesza gojenie urazów tkanek miękkich takich jak skręcenia;
- zmniejsza niepokój;
- pozytywnie wpływa na samopoczucie.
Jak przygotować się do masażu?
Świetnym sposobem przygotowania organizmu do masażu jest jego optymalne nawodnienie zarówno przed samym zabiegiem, jak i bezpośrednio po nim. Zestresowane mięśnie mogą przyczyniać się do pojawienia się stanów zapalnych oraz gromadzenia w nich toksyn.
W efekcie blokują docieranie tlenu i składników odżywczych do różnych partii ciała, a to może generować ból i napięcie. Podczas masażu klasycznego toksyny się rozpadają, a mięśnie rozluźniają. Optymalne nawodnienie organizmu ułatwi wypłukiwanie toksyn.
Masaż klasyczny Poznań
Ekspresowe tempo życia, stres, nadmiar obowiązków i zadań do wykonania sprawiają, że poszukujesz skutecznego sposobu na odprężenie i relaks? Zapraszamy na zabiegi masażu klasycznego w Klinice Medycyny Estetycznej W. Rosiński w Poznaniu. Zafunduj sobie niezwykłą chwilę odprężenia dla ciała i umysłu.
Masaż klasyczny
Istnieje ogromnie dużo różnych rodzajów i technik masażu. Wśród najbardziej znanych możemy wyróżnić masaż tajski, masaż gorącymi kamieniami, czekoladą, refleksologię, masaż ciążowy, relaksacyjny, sportowy oraz masaż tkanek głębokich.
I oczywiście najpopularniejszy, najchętniej wybierany masaż klasyczny. Jego fenomen polega na tym, że łączy w sobie najbardziej pożądane rezultaty, czyli relaks, wyciszenie i odprężenie, a jednocześnie ma działania lecznicze.
Na czym polega masaż klasyczny?
Warto wspomnieć, że ta technika masażu posiada bardzo długą historię. Mianowicie pochodzi od starożytnych Chińczyków. 3 tysiące lat temu była to powszechna metoda radzenia sobie z bólem i innymi dolegliwościami zdrowotnymi w Chinach.
Na początku XIX wieku szwedzki propagator gimnastyki leczniczej Pehr Henrik Ling rozwinął tę technikę i to właśnie w formie jego autorstwa jest stosowana po dziś dzień. Ta wyjątkowa technika zawiera szereg szczegółowo opracowanych elementów:
-
głaskanie wykonywane jest na początku i końcu masażu klasycznego, jest bardzo precyzyjne, a jego natężenie może być bardzo różne, w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta,
-
rozcieranie, czyli wykonywanie kolistych ruchów miejscowo lub spiralne, czyli obrotowe przesuwanie rąk wzdłuż masowanej części ciała (rozcieranie jest najczęściej stosowane w przypadku leczenia stłuczeń, skręceń i zrostów),
-
wyciskanie, czyli wykonywanie ruchu o stałym nasileniu wzdłuż masowanego odcinka,
-
ugniatanie, czyli chwytanie mięśnia, dążąc do jego odciągnięcia od części kostnej, ten element uelastycznia mięśnie (jest to jeden z najważniejszych i najintensywniejszych części masażu klasycznego, który zajmuje około 40% czasu całego zabiegu),
-
oklepywanie, czyli energiczne uderzanie w tkankę, które może mieć działanie relaksujące lub pobudzające, w zależności od natężenia siły (jest to najbardziej intensywna część masażu, dlatego nie wykonuje się jej osobom starszym i dzieciom)
-
wibracje – ten element zapewnia wiele rezultatów zdrowotnych takich jak aktywizacja mięśni gładkich i poprzecznie prążkowanych, pobudzenie włókien mięśniowych, zwolnienie tętna i podniesienie ciśnienia krwi oraz przyspieszenie spalania materii,
-
roztrząsanie, czyli wprawianie w delikatny ruch drżący masowane mięśnie. (masażysta uzyskuje ten efekt, rozstawiają szeroko palce i wykonując energiczne ruchy na boki, nie odrywając dłoni i ciągle się przesuwając),
-
wałkowanie, czyli połączenie ugniatania, rozcierania i głaskania. Podobnie jak oklepywanie, może mieć działanie relaksujące lub pobudzające, w zależności od szybkości wykonywania.
Działania masażu klasycznego
Masaż klasyczny ma silne działania relaksujące, może świetnie odprężać lub pobudzać (w zależności od modyfikacji poszczególnych elementów, o czym mowa wyżej). Oprócz tego masaż klasyczny ma zbawienny wpływ na układ limfatyczny i krwionośny. Ponadto poprawia kondycję psychiczną pacjenta, poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny oraz ujędrnia skórę.
Jednak najważniejszym działaniem masażu klasycznego, który jest najczęstszym celem jego wykonywania jest zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów.
Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Masaż klasyczny jest istotną częścią rehabilitacji w przypadku wielu schorzeń i dolegliwości, w szczególności takich jak zapalenia stawów, ścięgien, mięśni oraz przy skręceniach i stłuczeniach. W przypadku wad postawy i innych problemach z kręgosłupem.
Lekarze zalecają również stosowanie masażu klasycznego wspomagająco przy leczeniu nadwagi, nerwobólów, a także w walce z chorobami i dolegliwościami związanymi z przemianą materii.
Niemniej do wykonania masażu klasycznego nie są niezbędne specjalne zalecenia, jest to również ceniony zabieg relaksacyjny i odprężający, dedykowany każdemu, kto nie cierpi na dolegliwości, będące przeciwwskazaniami do masażu.
Takimi dolegliwościami są problemy skórne, takie jak łuszczyca, egzema i dolegliwości związane z krzepnięciem krwi, na przykład zapalenie żył, miażdżyca naczyń obwodowych oraz choroby serca. Masażu klasycznego nie wykonuje się również u osób ze zniekształceniami kręgosłupa oraz u pacjentów po wylewie.
Masaż klasyczny Poznań
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing