Lampa UVB
Podstawowe informacje:
Lampa to fototerapia UVB.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Bielactwo
- AZS
- Łysienie plackowate
Przeciwwskazania
- Okres ciąży i laktacji
- Fotoalergie
- Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
Cennik zabiegu
Jeden zabieg
100zł
Informacja o zabiegu
Z powodu awarii sprzętu nie wykonujemy tego zabiegu
Stosowana jest w:
- łuszczyca
- bielactwo
- Atopowe zapalenie skóry AZS
- łysienie plackowate
Lampa – Na czym polega jego fenomen?
Lampa ta to rodzaj promieniowania laserowego, emitująca promieniowanie o długości fali 308nm. Mieści się ono w zakresie promieniowania ultrafioletowego typu B (UVB). Jego fenomen polega na możliwości precyzyjnego naświetlania wybranych, ograniczonych obszarów skóry, które są objęte procesem chorobowym. Umożliwia ekspozycję samych zmian, z pominięciem skóry zdrowej.
Dzięki precyzyjnemu i punktowemu poddawaniu skóry promieniami laserowymi oraz wybiórczości działania, laser wiąże się z ograniczeniem niepotrzebnej ekspozycji na promieniowanie. Dzięki temu, zabieg ten charakteryzuje się bardzo wysokim profilem bezpieczeństwa.
Nie wymaga również długotrwałej rekonwalescencji i umożliwia praktycznie natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Działa precyzyjnie poprzez bardzo selektywne niszczenie komórek pamięci immunologicznej oraz nacieku zapalnego, takich jak limfocyty T czy też komórki dendrytyczne.
Dodatkowo, laser powoduje pobudzenie produkcji barwnika skóry zwanego melaniną – stąd jego skuteczność w leczeniu bielactwa.
Jak wygląda zabieg ?
Zabieg z wykorzystaniem lasera jest całkowicie nieinwazyjny, a w związku z tym praktycznie w ogóle bezbolesny. Jest to rodzaj leczenia zwany fototerapią. Oczywiście w pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której ustalane są wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.
Laser a bezpieczeństwo
Następnie ustalana jest indywidualna, efektywna i bezpieczna dla danego pacjenta dawka promieniowania. Częstotliwość powtarzania sesji terapeutycznych oraz czas trwania leczenia jest zróżnicowany i zależy od okolicy poddawanej zabiegowi, typu schorzenia podstawowego oraz pożądanego rezultatu.
Wskazania do zastosowania lasera
Zabieg z wykorzystaniem lasera znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu schorzeń z kręgu zainteresowań dermatologii. Szczególną skuteczność wykazuje w leczeniu łuszczycy, bielactwa a także AZS oraz łysienia plackowatego. Ponadto, może być wykorzystywany w terapii atopowego zapalenia skóry, liszaja płaskiego, liszaja twardzinowego, twardziny ograniczonej, ziarniniaka obrączkowatego, ziarniniaka grzybiastego, zapalenia mieszków włosowych oraz wielu innych.
Przeciwwskazania do zastosowania lasera
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również zabieg z wykorzystaniem lasera jest przeciwwskazany u niektórych pacjentów.
Nie należy go wykonywać u kobiet w okresie ciąży i laktacji.
Ponadto jest przeciwwskazany u osób z czynnymi chorobami nowotworowymi dotyczącymi zarówno skóry jak i innych narządów.
Nie zaleca się wykonywania go u osób cierpiących na fotoalergię oraz podczas przyjmowania leków i ziół fotouczulających.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing