Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Podstawowe informacje:
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Dla osób chcących usunąć stary makijaż permanentny
Przeciwwskazania
- Przyjmowanie leków i ziół uczulających na światło
- Świeża opalenizna
- Ostre stany zapalne skóry
- Aktywny proces nowotoworowy
Pytania i odpowiedzi
W trakcie laserowego usuwanie tatuażu dochodzi do podgrzani tkanek w okolicy poddanej zabiegowi. Skóra w tym miejscu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Często występują drobne krwawienia, które z czasem tworzą strupki i goją się w ciągu kilku dni.
Po każdym zabiegu tatuaż staje się coraz bledszy. Skóra po zabiegu może się nieco różnić od skóry otaczającej. Mogą pojawić się na niej przebarwienia i odbarwienia, jednak najczęściej są przemijające. Po laserowym usuwaniu tatuażu raczej nie pozostają trwałe ślady w postaci blizn.
Cennik zabiegu
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego 1 zabieg
250zł
Informacja o zabiegu
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Makijaż permanentny, jak sama nazwa wskazuje, służy do trwałego podkreślenia brwi, oczu i ust. Sam zabieg można porównać do tatuowania, ponieważ polega na wbiciu pod skórę specjalnych pigmentów, często nadając nowy kształt i formę. Tylko co w sytuacji gdy kiedyś były modne mocne, szerokie brwi, a teraz cieńsze i delikatniejsze?
Moda, również ta na makijaż, zmienia się co kilka lat i ciężko przewidzieć w jakim kierunku. W porządku, możemy być niewzruszone na najnowsze trendy, ale nie pozostajemy obojętne na nasz gust, który z czasem się przeobraża, rewolucjonizuje. Jakby tego było mało to czas wpływa na jędrność skóry, kości twarzoczaszki ulegają przebudowie, redukuje się ilość tkanki tłuszczowej na twarzy. Słowem nasze łuki brwiowe i oczy zaczynają wyglądać inaczej.
Branża makijażu permanentnego ma świadomość powyższych zależności, dlatego wysunął się wniosek, że lepiej żeby makijaż permanentny nie był na zawsze. Dzisiejsze metody wbijania tuszu jak i sam pigment sprawiają, że zabieg makijażu permanentnego powinien wystarczyć na ok. 2 lata.
W tym czasie pigment będzie stopniowo bladł, częściowo metabolizował się przez skórę a częściowo wyłuszczał. Dzieje się tak dlatego, że pigmenty do makijażu permanentnego zawierają drobniejsze cząsteczki niż np. tusze do tatuażu, które przecież są na zawsze.
Jednak czasami mijają dwa, trzy, pięć lat i makijaż permanentny nadal jest mocno widoczny. Czemu tak się dzieje? W dużej mierze zależy to od naszej skóry, jej grubości i tego czy jest cerą tłustą czy raczej suchą. Inną ewentualnością może być zbyt głębokie wbicie tuszu, albo sam pigment, który okazał się mieć większe cząsteczki.
Czasami po kilku miesiącach makijaż wybarwia się na czerwono lub niebiesko. Czemu tak się dzieje? Tusze do makijażu permanentnego często w składzie mają więcej barwników pochodzenia organicznego, a to sprawia, że barwnik nie jest tak stabilny, pod wpływem różnych czynników jak np. promieniowanie słoneczne .
Dochodzimy do sytuacji gdy mamy makijaż permanentny, który nam się nie podoba i chciałybyśmy go usunąć. Na szczęście jest taka możliwość przy pomocy lasera. Lasery o długości fali 1064 i 532nm świetnie sobie poradzą z tym zadaniem. To lasery typu Qswitch lub pikosekundowy. Ciemne cząsteczki pigmentu pochłaniają energię lasera i dosłownie wybuchają na mniejsze części. Dzięki temu mogą zostać usunięte przez nasz organizm.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Poznań
Jak się przygotować do zabiegu usuwania makijażu permanentnego?
Należy odczekać minimum 3 miesiące od nowego makijażu permanentnego, miesiąc od opalania i zabiegów estetycznych, i 2 tygodnie od zabiegu henną lub laminacji brwi.
Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem nakładamy krem znieczulający, sam zabieg trwa zazwyczaj ok.10 minut i polega na potraktowaniu skóry z niechcianym pigmentem wiązką lasera. Poddany zabiegowi obszar skóry w pierwszej chwili bieleje, a następnie wraca do swojej pierwotnej formie z widoczną różnicą w ilości pigmentu. Nie jest to ostateczny efekt, proces usuwania tuszu z organizmu trwa ok. 1,5 miesiąca.
Jak wygląda się po zabiegu?
Obszar poddany zabiegowi może delikatnie opuchnąć, mogą pojawić się małe krwiaczki, strupki. Jeśli w danym miejscu rosną włoski to się rozjaśnią (dwa tygodnie po zabiegu można wykonać hennę). Czas gojenia skóry po zabiegu wynosi około tygodnia.
Czy wystarczy jeden zabieg?
Jest to indywidulna kwestia i zależy od wielu czynników. Czasami wystarczy 1 zabieg, czasami są to 3 zabiegi. Kosmetolog zawsze informuje ile zabiegów przewiduje.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego w naszym gabinecie
Ile kosztuje laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi?
Jaki laser do usuwania makijażu permanentnego?
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing