Metoda DHI czym się różni od FUE
Przeszczep włosów DHI ( Direct Hair Implantation – bezpośrednia implantacja włosów penami ) czym się różni przeszczep włosów metodą DHI od FUE – Poznań
Co jest lepsze FUE czy DHI? DHI trwa krócej i jest mniej bolesna, pozostawia mniejsze blizenki.
Przeszczep włosów pozwala na odzyskanie dawnej fryzury, pewności siebie i poczucia atrakcyjności. Istnieje wiele metod transplantacji, które różnią się od siebie techniką i wskazaniami. Dowiedzmy się, czym jest przeszczep włosów DHI wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Co to jest pióro Choi?
Do wykonywania przeszczepu włosów DHI cena wykorzystywane jest narzędzie o nazwie implanter Choi. Na czym polega jego działanie? To urządzenie wyposażone w igłę, rurkę i tłok. Ma zastosowanie w kilku etapach zabiegu.
Do piórka Choi są ładowane mieszki włosowe, a następnie za pomocą igły wykonane są nakłucia w obszarze biorczym i wszczepienie. Zwykle podczas procedury wykorzystuje się kilka penów do przeszczepu włosów, aby uzyskać naturalny efekt. Implantery różnią się między sobą w aspekcie rozmiaru igieł i możliwości wszczepienia jednego lub kilku mieszków włosowych.
Czym się różni przeszczep włosów DHI od FUE?
Zarówno przy metodzie DHI, jak i FUE wykorzystywane są mieszki włosowe pobrane od pacjenta. Co jednak odróżnia te dwie procedury? Otóż przy przeszczepie włosów DHI włosy są pobierane i wszczepiane od razu. Natomiast przy FUE wyróżnia się kilka etapów. Najpierw następuje pobranie materiału, potem wykonanie nakłuć w tkance, a dopiero na końcu transplantacja. Ponadto przy FUE konieczne może okazać się ogolenie głowy.
Przeszczep DHI (bezpośrednia implantacja włosów ) nie wymaga od pacjenta tak znacznego skrócenia fryzury, a jedynie podcięcia włosów w obszarze dawczym. Natomiast obie metody cieszą się wysoką skutecznością, przekraczającą 90%. Metoda DHI jest zwykle stosowana u młodych osób, poniżej 35 roku życia, które chcą zagęścić włosy.
Przeszczep włosów DHI – etapy procedury
Przeszczep włosów metodą DHI jest wykonywany dopiero po wykluczeniu przeciwwskazań zdrowotnych i zakwalifikowaniu przez lekarza medycyny estetycznej. Procedura przebiega w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie musi się obawiać dyskomfortu.
Następnie za pomocą implantera Choi pobierane są mieszki włosowe, zwykle obszar dawczy znajduje się z tyłu lub boku głowy. Materiał do implantacji znajduje się w roztworze o dużej liczbie płytek krwi, aby zachować ich jak najlepszy stan. Następnie za pomocą pióra Choi następuje implantacja.
Metoda DHI czym się różni od FUE – Efekty procedury DHI
Rezultaty przeszczepu włosów metodą DHI w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu mogą być widoczne już po kilku miesiącach. Natomiast na pełny efekt terapeutyczny należy poczekać około roku. Ta procedura pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającej i gęstszej fryzury.
Zalety przeszczepu DHI
Wśród zalet przeszczepu DHI wymienia się wysoką skuteczność procedury, ale także krótszy czas procedury. Dzięki punktowemu wszczepieniu zminimalizowane jest również ryzyko nadmiernego krwawienia czy rozwoju infekcji. Plusem przeszczepu DHI jest także brak konieczności golenia całej głowy, a jedynie obszaru dawczego. Dlatego chętnie przeszczep włosów dhi jest wykorzystywana wśród kobiet.
Ile kosztuje przeszczep włosów DHI – w naszym gabinecie koszt zabiegu to 10zł za jeden graft
Metoda DHI czym się różni od FUE – Piśmiennictwo:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2956961/, dostępne 01.08.2024
https://ishrs.org/fue-what-is-it/, dostępne 01.08.2024
dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, lek. Agnieszka Szmurło, lek. Piotr Ciechanowicz, dr hab. n. med. Irena Walecka, prof. CMKP, Łysienie androgenowe – etiopatogeneza, diagnostyka i aktualne metody leczenia [w:] Dermatologia po dyplomie 05/2020.
https://skymed.org.pl/jaka-jest-roznica-pomiedzy-najbardziej-popularnymi-metodami-transplantacji-wlosow/, dostępne 13.08.2024
https://premium-medical.pl/baza-wiedzy/na-czym-polega-metoda-dhi/, dostępne 13.08.2024
Metoda DHI czym się różni od FUE – Co jest lepsze FUE czy DHI? Pacjenci preferują metodę DHI.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing