Leczenie łysienia
Podstawowe informacje:
Leczenie łysienia androgenowego obejmuje zabiegi inwazyjne (przeszczep włosów) oraz nieinwazyjne (mezoterapia dutasterydem i osocze bogatopłytkowe).
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Dla osób z silnym wypadaniem włosów
Przeciwwskazania
Cennik zabiegu
Mezoterapia dutasterydem
900zł
Osocze bogatopłytkowe
800zł
Przeszczep włosów
10zł za graft
Informacja o zabiegu
Leczenie łysienia. Nadmierne wypadanie włosów może dotyczyć kobiet i mężczyzn w różnym okresie życia. Łysienie jest spowodowane przez różne grupy czynników: genetyczne, środowiskowe czy zdrowotne. Zdiagnozowanie powodu wypadania włosów jest niezbędne, aby wdrożyć odpowiednią terapię. Dowiedzmy się, jak wygląda proces leczenia łysienia i jakie zabiegi są wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Leczenie łysienia androgenowego Poznań
Co powoduje łysienie?
Sezonowe wypadanie włosów często się zdarza w okresie przesilenia letniego lub zimowego. Jednak jeśli ten stan trwa dłużej, może on prowadzić do łysienia. U zdrowego człowieka można zaobserwować wypadanie do 100 sztuk włosów dziennie. Dlatego warto obserwować grzebień. Gdy pozostaje na nim zbyt duża liczba włosów, należy umówić się na wizytę u trychologa, czyli specjalisty od zdrowia skalpu i kondycji fryzury.
Wśród przyczyn łysienia wymienia się:
- uwarunkowania genetyczne,
- wahania hormonalne,
- źle zbilansowaną dietę,
- przewlekły stres,
- urazy mechaniczne i termiczne,
- choroby autoimmunologiczne,
- zaburzenia metaboliczne,
- zespół policystycznych jajników,
- choroby tarczycy,
- leczenie immunosupresyjne, takie jak: radioterapia i chemioterapia,
- samookaleczanie,
- agresywna koloryzacja i stylizacja włosów,
- zatrucie metalami ciężkimi.
Wykrycie przyczyny pozwala na zdiagnozowanie rodzaju łysienia. Od prawidłowego wytypowania rodzaju wypadania włosów zależy dopasowanie odpowiedniej metody leczenia. Wśród najczęściej występujących typów tego problemu wymienia się łysienie androgenowe, telogenowe czy plackowate.
Leczenie łysienia – zabiegi na włosy
W przypadku stwierdzenia nadmiernego wypadania włosów należy się jak najszybciej udać do trychologa, np. w Poznaniu. Specjalista przeprowadzi wywiad, który ma na celu poznanie
uwarunkowań środowiskowych i genetycznych, a przy tym zbadanie problemu. Następnie przeprowadzane jest badanie trychologiczne za pomocą specjalnego urządzenia zapewniającego wielokrotne powiększenie. Wykorzystanie takiego narzędzia diagnostycznego pozwala na skrupulatną analizę stanu skalpu i włosów.
Na tej podstawie trycholog może dobrać metody leczenia łysienia. W zależności od uwarunkowań pacjenta specjalista zaleci także jeden z zabiegów na włosy. Oto lista takich procedur wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Mesoterapia dutasterydem
Leczenie przyczynowe – hamowanie syntezy pochodnej testosteronu DHT. Bezpieczna forma dutasterydu, działa tylko miejscowo. Zabieg mezoterapii dutasterydem jest bezbolesny ponieważ stosujemy pistolet do mezoterapii.
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe jest popularnie stosowane w medycynie, również estetycznej. Dzięki jego silnym właściwościom regeneracyjnym i dużej ilości płytek krwi oraz czynników wzrostu skóra jest stymulowana do rewitalizacji. Poprzez precyzyjną iniekcję osocza bogatopłytkowego w skalp, poprawie ulega odżywienie tkanki, a także dochodzi do zwiększonej aktywizacji fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję wiązań kolagenowych i elastyny.
Ten preparat autologiczny może być podawany również przy wykorzystaniu urządzenia mikronakłuwającego. W efekcie dochodzi nie tylko do aplikacji osocza bogatopłytkowego, ale także do kontrolowanego uszkodzenia tkanki, co dodatkowo pobudza skalp do odnowy.
Leczenie łysienia androgenowego – Laser tulowy
Laser tulowy na włosy działa poprzez stworzenie mikrokanalików w tkance, bez uszkodzenia warstwy rogowej skóry. Jest to możliwe poprzez zastosowanie wiązki o długości 1927 nm. Dzięki temu dochodzi do bezpiecznej stymulacji procesów regeneracyjnych skalpu. Zabieg laserem tulowym często jest łączony z aplikacją innych preparatów na bazie witamin czy osocza bogatopłytkowego.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest często stosowana przy leczeniu łysienia, zwłaszcza typu androgenowego. Poprzez śródskórną iniekcję koktajli peptydowych, witaminowych czy osocza bogatopłytkowego, włosy i skalp są stymulowane do silnej regeneracji.
Terapia peptydowa
Koktajle witaminowo-peptydowe mogą być podawane w skalp poprzez iniekcje śródskórne lub mikronakłuwanie. Preparaty wykorzystywane do tego zabiegu składają się z substancji, które silnie odżywiają skalp i mieszki włosowe.
Leczenie łysienia – Ledoterapia
Terapia światłem ledowym wykorzystuje promienie białe lub czerwone o różnej długości, które mają celu stymulację skalpu i włosów do regeneracji oraz produkcji kolagenu, elastyny i glikoprotein. Zabieg także wpływa pozytywnie na ukrwienie skóry i dystrybucję składników odżywczych do mieszków.
Leczenie łysienia – Przeszczep włosów
Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobraniu mieszków włosowych z owłosionej skóry pacjenta. W efekcie ryzyko odrzucenia wszczepionego materiału maleje do minimum, a uzyskany efekt jest naturalny. Cała procedura przebiega w czterech etapach: pobranie mieszków włosowych, zbadanie ich pod mikroskopem, wykonanie nakłuć w skalpie i wszczepienie materiału.
Zanim dojdzie do zabiegu, niezbędna jest diagnoza trychologiczna i kwalifikacja w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Podczas takiej wizyty lekarz ocenia wskazania i przeciwwskazania zdrowotne pacjenta do wykonania konkretnej procedury.
Leczenie łysienia – efekty
To, ile trwa leczenie łysienia, jest w dużej mierze zależne od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, typu schorzenia i stosowania się do zaleceń specjalisty, również tych pozabiegowych. W przypadku zastosowania przeszczepu włosów metodą FUE, efekty w postaci porostu wszczepionych mieszków włosowych są widoczne w ciągu kilku miesięcy, a pełen rezultat można zaobserwować w ciągu roku. Natomiast inne metody leczenia łysienia wymagają regularnych sesji, ale wzmocnienie i stymulacja włosów do wzrostu dają efekty w ciągu około 6 miesięcy.
Leczenie łysienia – Piśmiennictwo:
- J.Klonowska, Mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jako metoda redukcji nadmiernego wypadania włosów [w:] Kosmetologia Estetyczna 6 / 2017 / vol. 6 str. 613-617
- P.Styczeń, Osocze kontra wypadanie włosów, [w:] Blisko Zdrowia 3/2016
- https://www.wrosinski.pl/zabiegi/laser-tulowy/., dostępne 27.11.2024