Efekty przeszczepu włosów

Efekty przeszczepu włosów

Efekty przeszczepu włosów

Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane przez wiele czynników, takich jak pielęgnacja, uwarunkowania genetyczne, choroby czy stres. Jednym z częściej występujących rodzajów łysienia jest androgenowe. To wskazanie do transplantacji mieszków włosowych. Dowiedzmy się, jak wygląda przeszczep włosów metodą FUE i na jakie efekty można liczyć. 

Jaka technologia jest wykorzystywana przy przeszczepie włosów metodą FUE?

Co wyróżnia metodę przeszczepu włosów FUE? Przede wszystkim do transplantacji są wykorzystywane mieszki włosowe pobrane od pacjenta. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko wystąpienia odrzucenia przeszczepu. Ponadto podczas procedury nie wykonuje się nacięć, a jedynie nakłucia. W efekcie wpływa to pozytywnie na czas rekonwalescencji i niweluje pojawianie się blizn.

Każdy z pobranych mieszków włosowych jest badany pod mikroskopem przed transplantacją, aby wszczepić jedynie te żywe. Ponadto przy przeszczepie włosów metodą FUE zastosowanie może mieć specjalna maszyna, która automatyzuje cały proces i go znacząco przyśpiesza. Urządzenie także zapewnia odpowiednie warunki do przechowywania pobranego materiału.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów metodą FUE?

Zanim dojdzie do przeszczepu włosów metodą FUE należy najpierw zdiagnozować rodzaj łysienia u trychologa. Następnie konieczna jest wizyta kwalifikacyjna celem odrzucenia przeciwwskazań zdrowotnych, takich jak:

  • aktywne infekcje skórne,
  • choroby serca i układu krwionośnego,
  • schorzenia tarczycy,
  • nowotwory,
  • schorzenia autoimmunologiczne,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

Lekarz może także skierować pacjenta na badania diagnostyczne. Sam zabieg transplantacji włosów metodą FUE jest podzielony na kilka etapów i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Najpierw pobierane są mieszki włosowe z obszaru dawczego. Następnie należy je skrupulatnie przebadać, aby odrzucić materiał uszkodzony. Kolejny krok polega na wykonaniu nakłuć w obszarze biorczym. Całość kończy się wszczepieniem mieszków włosowych. 

Wśród atutów tego zabiegu wymienia się krótką rekonwalescencję. Na efektywność transplantacji mieszków włosowych metodą FUE wpływa także zastosowanie zaleceń pozabiegowych. W ciągu kilku dni od procedury należy unikać pociągania za włosy i używania silnych produktów myjących. Najlepiej zastosować delikatne szampony po 7 dniach, a wcześniej tylko przemywać obszar zabiegowy wodą. 

Efekty przeszczepu włosów metodą FUE — gabinet medycyny estetycznej w Poznaniu

Jak długo utrzymuje się efekt przeszczepu włosów metodą FUE? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów. Rezultat transplantacji włosów może utrzymywać się nawet przez całe życie. Na pełne efekty od zabiegu należy poczekać do około 12 miesięcy. Warto pamiętać, że przeszczepiono naturalne mieszki włosowe, zatem będą one odrastać w różnym tempie. Jednym z ogromnych atutów zastosowania transplantacji włosów metodą FUE jest naturalny rezultat. 

Efekty przeszczepu włosów w miejscu dawczym

Po zabiegu nie będą widoczne blizny, a skuteczność całej procedury sięga ponad 90%. Zwykle już w ciągu tygodnia rany w obszarach biorczym i dawczym są wygojone i nie jest wymagana hospitalizacja. W ramach przeszczepu metodą FUE można nie tylko zagęścić fryzurę i łyse obszary, ale także przesunąć do przodu linię włosów. 

Zobacz też:

Przeszczep włosów fue cena

Implanty włosów Biofibre

Mezoterapia dutasterydem

Efekty przeszczepu włosów – Piśmiennictwo:

https://premium-medical.pl/baza-wiedzy/przeszczep-wlosow-porownanie-metod-dhi-fue-fut/, dostępne 01.08.2024

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2956961/, dostępne 01.08.2024

https://ishrs.org/fue-what-is-it/, dostępne 01.08.2024

dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, lek. Agnieszka Szmurło, lek. Piotr Ciechanowicz, dr hab. n. med. Irena Walecka, prof. CMKP, Łysienie androgenowe – etiopatogeneza, diagnostyka i aktualne metody leczenia [w:] Dermatologia po dyplomie 05/2020.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

5/5 - (7 votes)