Jak się pozbyć worków pod oczami?
Jak się pozbyć worków pod oczami? Impreza zakrapiana alkoholem i zarwana noc często kończą się workami pod oczami. Czasami jednak problem ten pojawia się bez wyraźnego powodu, nadając twarzy niezdrowego, nieestetycznego wyglądu. Skąd biorą się worki pod oczami i jak się ich pozbyć?
Jak się pozbyć worków pod oczami?
Skąd się biorą worki pod oczami?
Obrzęk i zasinienie, nazywane najczęściej workami pod oczami, powstają gdy delikatna skóra wiotczeje i obsuwa się, nabierając przy tym często szarawej lub czerwonawej barwy. U młodych i zdrowych osób problem bywa widoczny tylko rano i w trakcie dnia znika sam. Kiedy jednak worki towarzyszą nam przez całą dobę, warto zastanowić się, skąd się wzięły i jak im przeciwdziałać.
Przyczyn powstawania worków pod oczami jest kilka. Dominują tutaj predyspozycje genetyczne i wiek – im jesteśmy starsi tym mniej elastyczna staje się nasza skóra. Woda gromadząca się w tkankach dodatkowo zwiększa widoczność worków pod oczami, które niekiedy pojawiają się także u osób prowadzących zdrowy tryb życia.
Przeważnie do powstawania worków pod oczami przyczyniamy się sami. Zbyt mała ilość snu, ogólne przemęczenie, alkohol i papierosy, a także niezdrowa dieta (zbyt dużo soli a za mało warzyw), jak również nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (solarium lub światło słoneczne), odciskają piętno na twarzy.
Rzadziej worki pod oczami mogą być symptomem chorób, takich jak anemia, cukrzyca, niedoczynność tarczycy czy problemy z sercem lub nerkami. Jeśli więc workom pod oczami towarzyszą inne niepokojące objawy, zawsze warto w pierwszej kolejności zasięgnąć konsultacji lekarskiej.
Worki pod oczami – domowe sposoby
Istnieje kilka możliwości radzenia sobie z problemem worków przed oczami. Wszystkie one są związane z bardziej świadomym stylem życia.
Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią ilość snu i właściwą dietę. Konieczne będzie ograniczenie używek i skrócenie czasu przebywania na słońcu. Możemy również uzupełnić kosmetyczkę o kremy pod oczy z retinolem, aloesem, witaminą K i C. Z uwagi na swój skład, niektóre preparaty dostępne są wyłącznie na receptę i trzeba uważać z ich dawkowaniem.
Kobiety powinny pamiętać o dokładnym demakijażu twarzy przed pójściem do łóżka – resztki kolorowych kosmetyków mogą powodować liczne problemy natury estetycznej i zdrowotnej.
Skuteczne usuwanie worków pod oczami
Ale co w sytuacji, gdy stosujemy się do powyższych zaleceń, a worki pod oczami nie znikają? Czy należy zaakceptować fakt, że taka już nasza uroda? Niekoniecznie – można zdecydować się na usuwanie worków pod oczami w gabinecie medycyny estetycznej.
Współczesna medycyna dysponuje skutecznymi środkami na pozbycie się worków pod oczami także wówczas, gdy ich powstawanie wiąże się z wiekiem czy cechami dziedzicznymi. W zaawansowanym stadium problemu możliwe jest wykonanie drobnego zabiegu chirurgicznego, na ogół natomiast wystarczy stymulacja tkanki za pomocą lasera lub mikroiniekcji, nie wymagających rekonwalescencji. Postaw na cieszący się dobrymi opiniami gabinet i odzyskaj swoje naturalne piękno.
Jak się pozbyć worków pod oczami?
Skorzystaj z zabiegów nieinwazyjnych
Czytaj więcej:
- Jak zlikwidować opadające powieki?
- Ginekomastia – jak pozbyć się piersi u mężczyzny?
- Jak usunąć chomiki na twarzy?
- Jak zlikwidować blizny po trądziku?
- Brzuch po cięciu cesarskim – jak się pozbyć?
- Zabiegi pod oczy
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing