Jak wygląda przeszczep włosów
Jak wygląda przeszczep włosów?
Łysienie androgenowe to problem zdrowotny i estetyczny, który znacząco wpływa na samoocenę i pewność siebie. Choć częściej dotyka mężczyzn, również kobiety zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Istnieją jednak metody, które wesprą walkę z tym defektem. Dowiedzmy się, na czym polega przeszczep włosów.
Kiedy jest wskazany przeszczep włosów? Poznań
Przeszczep włosów pozwala na szybkie uporanie się z przerzedzeniem fryzury czy łysiną. Cały proces polega na pobraniu mieszków włosowych ze skóry owłosionej pacjenta i wszczepieniu ich w obszar biorczy. W ten sposób wykonywane są przeszczepy włosów metodą FUE i DHI. Wśród wskazań do tych zabiegów wymienia się:
- łysienie androgenowe,
- utratę włosów na skutek urazu mechanicznego lub termicznego,
- naturalnie rzadkie włosy i chęć ich trwałego zagęszczenia.
Zanim dojdzie do zabiegu, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu celem dobrania odpowiedniej metody i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych.
Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?
Po zakwalifikowaniu się do przeszczepu włosów pacjent otrzyma instrukcję, w jaki sposób przygotować się do zabiegu. Należy przekazać gabinetowi medycyny estetycznej w Poznaniu wszelkie informacje o przyjmowanych regularnie lekach.
W przypadku farmaceutyków rozrzedzających krew, czyli zawierających np. kwas acetylosalicylowy, należy je odstawić na dwa tygodnie przed terminem wykonania zabiegu. Konieczne jest ograniczenie palenia papierosów i rezygnacja z alkoholu, gdyż może to zaburzyć proces gojenia. Na 24 godziny przed zabiegiem warto odstawić napoje zawierające kofeinę.
Jak wygląda przeszczep włosów
Podczas przeszczepu włosów metodą FUE znieczulany jest obszar biorczy i dawczy. Procedura jest podzielona na cztery etapy, podczas których dochodzi do:
- pobrania mieszków włosowych,
- przebadania ich pod mikroskopem,
- wykonania nakłuć w obszarze biorczym,
- wszczepienia mieszków włosowych.
Jak wygląda przeszczep włosów?
W zależności od wielkości obszaru zabiegowego procedura może potrwać do kilku godzin.
Efekty przeszczepu metodą FUE zaczynają być widoczne w ciągu kilku miesięcy, wraz z naturalnym wzrostem włosa. Jednak końcowy rezultat można zaobserwować po 12 miesiącach. Mieszki włosowe przeszczepione metodą FUE charakteryzują się wysokim poziomem przeżywalności. Jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, a pacjent zastosuje się do zaleceń pozabiegowych, przeszczepione włosy pozostaną z nim do końca życia.
Czym różni się FUE od DHI?
W przypadku transplantacji mieszków włosowych pobranych od pacjenta wyróżnia się także metodę DHI. Czym różni się ona od FUE? W tej procedurze zastosowanie ma specjalne narzędzie o nazwie piórko CHOI. Za jego pomocą pobierane są mieszki i wszczepiane w obszar biorczy. W przeciwieństwie do FUE wszystkie czynności zachodzą natychmiastowo, a zabieg nie jest podzielony na etapy.
Przeszczep włosów metodą DHI ma zastosowanie przy niewielkich obszarach, wczesnym stadium łysienia androgenowego lub przy miejscowym zagęszczeniu włosów. Pacjentom o większych potrzebach zaleca się wykorzystanie metody FUE.
Największe mity w przeszczepie włosów – Jak wygląda przeszczep włosów?
Podobnie, jak przy innych zabiegach medycyny estetycznej, wokół przeszczepu włosów narosło wiele mitów. Wśród najpopularniejszych można wymienić tezę, jakoby to była procedura przeznaczona tylko dla mężczyzn. Nic bardziej mylnego – przeszczep włosów metodą FUE jest dla pacjentów borykających się z łysieniem androgenowym i nie tylko – bez względu na płeć.
Często się powtarza, że efekty przeszczepu włosów nie prezentują się naturalnie. Nie jest to zgodne z prawdą. Wykorzystanie nowoczesnych technik transplantacji pozwala na odzwierciedlenie naturalnego umiejscowienia mieszków włosowych. Dzięki nakłuciom blizny nie są widoczne. Rok po procedurze nikt nie będzie mógł stwierdzić, że gęsta fryzura jest rezultatem zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Jak wybrać odpowiednią klinikę do przeszczepu włosów?
Przed wyborem kliniki do wykonania przeszczepu włosów warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim powinna ona być wyposażona w urządzenia i narzędzia zgodnie z najnowszymi standardami. Ponadto ułatwieniem będzie możliwość wykonania badania trychologicznego, bowiem diagnoza trychologa jest niezbędna, aby przystąpić do przeszczepu włosów. Warto także wybrać takie miejsce, w którym zatrudnieni są specjaliści z zakresu leczenia łysienia.
W Aestetic Clinic w Poznaniu przestrzegane są wszelkie obowiązujące standardy dotyczące higieny i stosowanych technologii. Wszystkie wykonywane procedury są zatwierdzone. Doktor Włodzimierz Rosiński prowadzący gabinet należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Anti-Aging i Polskiego Towarzystwa Chirurgów, a także sam prowadzi szkolenia lekarskie.
Jak wygląda przeszczep włosów – Piśmiennictwo:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2956961/, dostępne 09.10.2024
https://worldhaircouncil.com/pl/knowledge-centre/types-of-hair-loss/, dostępne 09.10.2024
https://www.termedia.pl/Physiology-and-pathology-of-growth-and-loss-of-human-scalp-hair,7,1318,1,1.html, dostępne 09.10.2024
Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010
Zobacz także:
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing