Laser biostymulacyjny
Poznajmy zasadę działania, wskazania i efekty lasera biostymulacyjnego, który bardzo często jest wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej.
Co to jest laser biostymulacyjny?
Biostymulacja laserowa jest szeroko stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. Laser wykorzystuje działanie fotochemiczne, wpływając na metabolizm komórek. Wskazaniem do stosowania lasera biostymulacyjnego jest trądzik zapalny, stany zapalne skóry, zabiegi modelujące sylwetkę czy pobudzenie porostu włosów.
Często laser biostymulujący jest ważnym elementem terapii odmładzających. Warto odnotować, że laser biostymulacyjny pobudza podział komórek i system immunologiczny, przyspiesza syntezę kolagenu i poprawia mikrokrążenie.
Korzyści stosowania lasera biostymulacyjnego
Podobnie jak laser frakcyjny oferuje krótki czas zabiegu i pełne bezpieczeństwo. Terapia z laserem biostymulującym poprawia krążenie krwi oraz stymuluje procesy odnowy w skórze.
Szczegóły zabiegu
Jest to laser, emitujący skoncentrowaną wiązkę światła o działaniu biostymulującym. Efekty terapii z udziałem lasera są spektakularne – powoduje on przyspieszenie przemiany materii czy pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Laser przyspiesza syntezę kolagenu w skórze, zwiększając efekty przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.
Laser wykorzystuje podczerwone promieniowanie lasera, co przyspiesza gojenie i sprawia, że terapia jest nieinwazyjna. Przed zabiegiem lekarz oczyszcza skórę, a później kieruje wiązkę światła w obszar zabiegowy. Pacjent może otrzymać znieczulenie w formie kremu. Efekty zabiegu są widoczne gołym okiem już po paru dniach od procedury zabiegowej. Rekomenduje się wykonanie serii zabiegów.
Ropne choroby skóry a laser biostymulacyjny
W dermatologii bardzo często stosuje się laser biostymulacyjny do leczenia odleżyn, wrzodów czy ropnych chorób skóry. Wskazaniem do zabiegu są także łojotokowe zapalenie skóry i trądzik czy odmrożenia lub oparzenia. Można za jego pośrednictwem leczyć także blizny, cellulit, rozstępy czy też niedotlenioną i zwiotczałą skórę.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i laktacja
- miesiączka
- gorączka
- choroby o podłożu bakteryjnym
- cukrzyca
- aktywne nowotwory
- nadczynność tarczycy
- posiadanie rozrusznika serca
Laserem biostymulacyjnym jest laser genesis
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing