Maska kojąca
Maska kojąca Kiedy zalecamy:
- po zabiegach laseroterapii oraz mezoterapii igłowej szczególnie zalecane po zabiegach dermapenem
Skuteczność oraz wartość kliniczna zastosowania opatrunków w masce została potwierdzona w szeregu badań przeprowadzonych m.in. w kilku najważniejszych ośrodkach medycznych w Polsce:
- Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich
- Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
- Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu w Olsztynie.
Maska zapewnia wilgotne środowisko, wspomagając przebieg procesów regeneracyjnych. Uzyskany w ten sposób efekt chłodzący jest bardzo istotny dla komfortu i łagodzenia bólu.
Selektywna przepuszczalność w odniesieniu do cieczy i gazów zapewnia odpowiednią wymianę gazową i termoregulację, co przyspiesza procesy regeneracyjne.
Maski i opatrunki z Bionanocelulozy nasączone sterylna wodą, Poliheksanidyną i wbudowanym Kwasem Hialuronowym do stosowania po zabiegach medycyny estetycznej i dermatologii
Maski z bionanocelulozy przynoszą natychmiastową ulgę u pacjentek po zabiegach laserem frakcyjnym czy dermapenem. Podrażniona skóra po zabiegu ulega przekrwieniu i pacjentka odczuwa nadmierne ucieplenie oraz dyskomfort – nałożenie maski przynosi ulgę, skóra ulega schłodzeniu co pozwala na zmniejszenie obrzęku i zaczerwienienia.
Maska kojąca – Jak często stosować
Wystarczy jednokrotne zastosowanie maski zaraz po zabiegu lub po powrocie do domu. Maskę należy utrzymać na skórze aż do momentu wyschnięcia.
Po nałożeniu na twarz maska przynosi ulgę, przyspiesza gojenie po zabiegach medycyny estetycznej. Najczęściej trzyma się ja na twarzy przez około 45 minut, jednak może być dłużej. Sygnałem do zdjęcia jest wysychanie i odklejanie się od powierzchni skóry.
Podobne maski o podobnych właściwościach to maska Silver Collagen, maska ta zawiera jony srebra przez co działa antybakteryjnie.
Maskę przed nałożeniem można schłodzić w lodówce, dzięki czemu przynosi przyjemne ukojenie po zabiegach laserem czy dermapenem.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing