Sposób na pękające naczynka

Sposób na pękające naczynka

Sposób na pękające naczynkaPopękane naczynka stanowią problem estetyczny i medyczny, z którymi boryka się wiele osób niezależnie od wieku. Wśród przyczyn tego defektu wymienia się różne czynniki, takie jak uwarunkowania genetyczne, wiek czy stan zdrowia. Dowiedzmy się, co powoduje pękające naczynka i jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej są wskazane na ten problem. 

Dlaczego naczynka pękają?

Jakie są przyczyny pękających naczynek? Wśród powodów tego problemu wymienia się:

  • zaburzenia układu krążenia krwi,
  • choroby skóry,
  • wahania hormonalne, 
  • otyłość,
  • spożywanie źle zbilansowanej diety,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • delikatna i cienka cera,
  • pobyt w skrajnych temperaturach,
  • nieprawidłowa pielęgnacja,
  • silne tarcie skóry lub urazy mechaniczne,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • nadmierne spożywanie alkoholu i palenie wyrobów tytoniowych,
  • jedzenie pikantnych potraw, 
  • naturalne procesy starzeniowe.

Teleangiektazje powstają w wyniku osłabienia ścianek naczynia krwionośnego i jego trwałego rozszerzenia. Wcześniej może pojawić się objaw w postaci rumienia.

Pękające naczynka a skóra naczyniowa

Warto mieć na uwadze, że problem pękających naczynek może dotyczyć różnych typów cer: mieszanej, suchej, tłustej czy wrażliwej. Natomiast ten defekt jest charakterystyczny dla skóry

Sposób na pękające naczynka

Sposób na pękające naczynka

naczyniowej. Wśród objawów tego typu cery wymienia się rumień, teleangiektazje, cienki naskórek, skłonność do przesuszeń, świądu, obrzęku czy odczucia pieczenia. Taka skóra wykazuje dużą wrażliwość i nietolerancje na wiele produktów pielęgnacyjnych. Cera naczyniowa występuje zarówno u młodych, jak i dojrzałych osób. 

Sposoby pielęgnacji cery naczyniowej

Istnieją sposoby na wzmocnienie i pielęgnację cery naczyniowej. Przede wszystkim należy rozsądnie dobierać kosmetyki. Najlepiej zdecydować się na produkty pozbawione alkoholu, hipoalergiczne i stworzone z myślą o potrzebach takiej cery. Konieczne jest stosowanie fotoprotekcji, aby nie podrażniać dodatkowo skóry. Zaleca się również suplementację diety i stosowanie zbilansowanego jadłospisu, aby wzmocnić cerę od wewnątrz. 

Sposób na pękające naczynka – skuteczne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu

Poza stosowaniem prawidłowej pielęgnacji i diety, w przypadku pękających naczynek pomocne będą zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Oto lista procedur na to wskazanie.

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek pozwala na usunięcie teleangiektazji, rumienia, pajączków na nogach czy innych defektów typowych dla skóry naczyniowej. W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu przy tej procedurze zastosowanie mają dwa typy laserów:

  • laser żółty 

Laser żółty na naczynka o długości fali 577 nm charakteryzuje wysoka absorpcja wiązki przy jednoczesnej delikatności. W efekcie możliwe jest ograniczenie dyskomfortu podczas zabiegu. Poprzez pochłanianie energii lasera żółtego przez hemoglobinę w naczynku, dochodzi do zamknięcia się pajączka. Zabieg charakteryzuje wysoka efektywność i krótka rekonwalescencja. 

  • laser neodymowo-yagowy 

Do zamykania naczynek na twarzy, nogach i innych obszarach wykorzystuje się także laser neodymowo-yagowy o długości fali wynoszącej 1064 nm. Jego zastosowanie powoduje koagulację teleangiektazji, a następnie usunięcie. Poprzez zastosowanie specjalnego systemu chłodzenia, pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu. 

Przy tym defekcie zastosowanie ma także mezoterapia, która jest wsparciem przy stymulowaniu tkanki do odnowy, a przy tym charakteryzuje się małą inwazyjnością. Pękające naczynka na nogach to jedno ze wskazań do skleroterapii. Procedura ma zastosowanie zarówno z przyczyn estetycznych, jak i medycznych i polega na iniekcji preparatu obliterującego. Przy teleangiektazjach wykorzystuje się także elektrokoagulację, która opiera się na użyciu prądu o wysokiej częstotliwości.  Metoda zamykania naczynek jest dobierana przez lekarza medycyny estetycznej na podstawie wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych.

Piśmiennictwo:

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/08/ke2019.4-3.pdf, dostępne 20.09.2024

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/01/ke2017.6-7.pdf, dostępne 20.09.2024

Czytaj więcej:

5/5 - (5 votes)