Naturalny wypełniacz
Podstawowe informacje:
ATR naturalny wypełniacz – wypełniacz z własnego osocza. Zabieg autologicznym wypełniaczem
Wypełnianie niedoborów objętości na twarzy i nie tylko za pomocą ATR to innowacyjny zabieg z wykorzystaniem naturalnego i przyjaznego dla organizmu materiału, który pochodzi z osocza krwi samego pacjenta.
Dzięki temu wypełniacz autologiczny jest nie tylko niezwykle skuteczny, ale również wyjątkowo bezpieczny, ponieważ eliminuje ryzyko wywołania alergii czy odrzucenia materiału wypełniającego przez organizm.
Natomiast zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu mobilizują własne komórki skóry do regeneracji i odbudowy, dzięki temu przez kilka miesiący możemy cieszyć się efektem wypełnienia i regeneracji.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Cennik zabiegu
ATR naturalny wypełniacz
1500zł
ATR naturalny wypełniacz - więcej okolic np. dłonie, szyja, dekolt
indywidualnie
Informacja o zabiegu
Atr naturalny wypełniacz – na czym polega zabieg autologicznym wypełniaczem
Autologous Tissue Refiller – autologiczny (z własnej krwi pacjenta) wypełniacz tkankowy
ATR, czyli autologiczny wypełniacz to w pełni naturalny preparat otrzymywany z osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta. W pierwszym etapie jest pobierana krew, którą następnie poddajemy odwirowaniu w celu oddzielenia jej poszczególnych składników.
W ten sposób otrzymywane jest osocze bogatopłytkowe, o koncentracji płytkowej nawet do 250 % poziomu wyjściowego. Płytki krwi zawarte w osoczu uwalniają w organizmie naturalne czynniki wzrostu oraz leukocyty wspomagające odnowę i rewitalizację skóry.
Następnie pozyskany materiał umieszczany jest w urządzeniu ATR gel maker w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli koagulacji białek do postaci żelu – czyli naturalnego wypełniacza.
Otrzymany w ten sposób autologiczny wypełniacz umożliwia wykonanie zabiegu pozwalającego odzyskać objętość skóry oraz redukującego wszelkie zmarszczki i niedoskonałości na wiele miesięcy.
ATR może być stosowane zamiast kwasu hialuronowego, oprócz uzupełniania objętości powoduje także stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu – może być porównany do takich preparatów jak Ellanse czy Hydroksyapatyt wapnia.
Zastosowanie podczas jednego zabiegu koncentratu osocza bogatopłytkowego oraz naturalnego wypełniacza uruchamia w organizmie pacjenta silną stymulację procesów regeneracyjnych, a także produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny.
Poprawia się ukrwienie skóry oraz zwiększa się produkcja kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry, co znacznie poprawia jej napięcie.
Czym się wyróżnia zabieg ATR:
- naturalność – podczas zabiegu wykorzystywany jest autologiczny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta,
- ekonomiczność – lekarz uzyskuje aż 10 ml preparatu, dzięki czemu może aplikować wypełniacz w dowolnej ilości,
- stymulacja – podczas zabiegu uruchamiany jest proces stymulacji dzięki obecności osocza bogatopłytkowego o wysokiej koncentracji płytek,
- bezpieczeństwo – naturalność preparatu zapobiega odrzuceniu go przez organizm Pacjenta.
Popularność zabiegów z wykorzystaniem ATR (autologicznego wypełniacza) wynika nie tylko z wysokiej skuteczności, ale przede wszystkim z wysokiego bezpieczeństwa.
Wykorzystywany materiał jest w 100% naturalny i zapobiega wystąpieniu powikłań w postaci reakcji alergicznych.
W zależności od potrzeb, za pomocą ATR Innmedis System™ i ATR+ Innmedis System™ możemy uzyskać aż trzy rodzaje gęstości autologicznego wypełniacza tkankowego:
- gęstość HARD, czyli pierwotna gęstość tuż po koagulacji, jest przeznaczona do tzw. głębokiego podania,
- gęstość MEDIUM jest rekomendowana m.in. do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych oraz linii marionetek,
- gęstość SOFT doskonale sprawdza się przy powierzchownych zmarszczkach oraz wypełnianiu okolic wokół oczu. Posiada również komponentę płytkową C-PRP, która służy do stymulacji tkanki.
ATR Poznań – zabieg autologicznym wypełniaczem
Atr naturalny wypełniacz kiedy:
- zmarszczki (również zmarszczki mimiczne),
- widoczne bruzdy nosowo-wargowe,
- utrata jędrności skóry na czole, policzkach, na szyi lub na dłoniach,
- cienie pod oczami,
- potrzeba rewitalizacji skóry
- skóra pozbawioną blasku i witalności.
Atr naturalny wypełniacz przeciwwskazania
- choroby krwi,
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- stany zapalne i ropne na skórze,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- karmienie piersią,
- aktywna opryszczka,
- cukrzyca,
- ciąża.
ATR naturalny wypełniacz
Czym jest ATR?
ATR, zwany także wypełniaczem autologicznym, jest to innowacyjny, całkowicie naturalny preparat, bazujący na osoczu bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Na samym początku pobierana jest niewielka ilość krwi żylnej, tak jak się to odbywa w przypadku wykonywania badań laboratoryjnych. Następnie pobrany materiał zostaje poddany odwirowaniu tak, by oddzielić od siebie elementy morfotyczne krwi, takie jak krwinki czerwone, krwinki białe, czy też płytki krwi.
Wskutek wyżej wymienionych procesów dochodzi do uzyskania substancji charakteryzującej się wysoką koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu. Może ona wynosić nawet 250% wartości podstawowej. Następnie pozyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe umieszczane jest
w aparacie ATR gel maker, w którym poprzez oddziaływanie odpowiedniej temperatury dochodzi do zagęszczenia materiału i przejścia w konsystencję żelu.
Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego w formie ATR na tkanki odbywa się w oparciu podstawowe mechanizmy regeneracyjne.
Dzięki naturalnemu pochodzeniu preparatu otrzymywanego z własnej krwi pacjenta, jego zastosowanie charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, bez ryzyka reakcji alergicznej czy zapalnej.
Jak przygotować się do zabiegu ATR?
Aby osiągnąć optymalny efekt zabiegu istotne jest zapewnienie jak najlepszej jakości pozyskiwanego materiału. Zalecenia ustalane są przez lekarza indywidualnie, w zależności od wieku pacjenta, współistniejących chorób, stosowanych leków, diety, itp.
Jest to o tyle istotne, iż powyższe czynniki mają znaczny wpływ na jakość pozyskiwanych płytek krwi. Istnieje również kilka uniwersalnych zaleceń, które powinny być wdrożone przez wszystkich pacjentów.
Kluczowe jest zadbanie o właściwe nawodnienie, tak więc przez 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody, a także unikać spożywania pokarmów i napojów odwadniających, jak na przykład alkohol. Ponadto przez 3 dni przed przeprowadzeniem procedury należy powstrzymać się od przyjmowania leków z grupy Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych (np. Ibuprofen).
Jak wygląda zabieg ATR?
Oczywiście pierwszym etapem kwalifikacji do zabiegu jest konsultacja lekarska celem ustalenia ewentualnych przeciwwskazań, przyjmowanych przez pacjenta leków, a także ustalenie pożądanego efektu zabiegu. Podczas konsultacji ustalane są również zalecenia okołozabiegowe. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym poprzez nałożenie kremu ze środkiem anestetycznym na miejsce poddawane terapii ATR.
W kolejnym etapie pobierana jest od pacjenta krew, z której pozyskuje się najpierw osocze bogatopłytkowe a następnie ATR w sposób opisany powyżej. Otrzymany żel umieszczany jest w strzykawkach, przy pomocy których preparat jest aplikowany w docelowe okolice. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Czas jego trwania zazwyczaj mieści się w jednej godzinie i zależy przede wszystkim od zakresu procedury.
W większości przypadków konieczne jest trzykrotne powtórzenie zabiegu, ale liczba ta jest zmienna i zależy od obszaru poddawanego terapii ATR, wyjściowego stanu skóry oraz planowanego efektu docelowego.
Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu może dochodzić do zaczerwienienia skóry oraz powstawania niewielkich siniaków, które jednak samoistnie ustępują w bardzo krótkim czasie. Nie ma potrzeby żadnej specjalnej rekonwalescencji i praktycznie od razu można wrócić do codziennej aktywności. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pooperacyjnych.
Te, które dotyczą pielęgnacji skóry przy pomocy specjalnych kosmetyków ustalane są indywidualnie podczas konsultacji przedzabiegowej. Ponadto istnieją również zalecenia uniwersalne, takie jak zakaz opalania, korzystania z basenu, siłowni, sauny, stosowanie kremów z filtrem oraz preparatów przyspieszających gojenie skóry.
Do kogo adresowany jest ATR?
Zabieg z wykorzystaniem autologicznego wypełniacza wskazany jest szczególnie u ludzi, którzy cenią sobie naturalność zarówno w zakresie efektów jak i pochodzenia wypełniacza. Adresowany jest do osób, których oprócz wypełnienia interesuje efekt rewitalizacji skóry.
Wykorzystywany jest w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry objawiającym się poprzez zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, utrata jędrności skóry czy obecność cieni pod oczami.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu ATR?
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również terapia z wykorzystaniem ATR obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami, które w zasadzie pokrywają się z tymi dotyczącymi innych procedur.
Należą do nich między innymi czynne choroby nowotworowe, hematologiczne, autoimmunologiczne, aktywne procesy infekcyjne w obrębie skóry, a także okres ciąży i laktacji.
ATR zabieg cena – poniżej
Wypełniacz autologiczny efekty
Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się 4 – 6 tygodni, jednak wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodni powoduje uzyskanie bardziej trwałego efektu, który utrzymuje się nawet do 2 lat.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing