Endolifting
Podstawowe informacje:
Endolifting
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Informacja o zabiegu
Endolifting
Czym są i jak powstają bruzdy marionetki?
Bruzdy marionetki to rodzaj zmarszczek, który jest jednym z najczęstszych objawów starzenia się skóry. Zanik tkanki podskórnej, czego efektem jest opadanie skóry, powoduje tworzenie się charakterystycznych fałdek na pograniczu policzka i brody. Z wiekiem stają się one coraz głębsze i wyraźniejsze. Nadają twarzy wygląd drewnianej marionetki, co stało się podstawą nazwy tych zmarszczek. Istnieje grupa czynników predysponujących do wystąpienia tych zmarszczek.
Większość z nich jest niemodyfikowalna. Należą do nich przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, a także pewne cechy budowy twarzy (na przykład okrągły kształt twarzy, niskie ustawienie kości jarzmowej czy brak uwydatnionych kości policzkowych). Mogą być one również wynikiem zaburzeń odżywiania skutkujących początkowo szybkim przyborem masy, a następnie gwałtownym chudnięciem.
Czym są bruzdy nosowo-wargowe?
Bruzdy nosowo-wargowe, jak sama nazwa wskazuje, są fałdami skórnymi znajdującymi się po obu stronach twarzy, biegnących od nosa do warg. Wraz z towarzyszącym procesom starzenia się zanikiem włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniem się ilości kwasu hialuronowego, skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie sił grawitacji. Efektem tego jest tworzenie się nawisów skórnych, a także pogłębianie się bruzd nosowo-wargowych.
Prowadzi to do znacznego postarzenia wyglądu i człowiek wydaje się być w dużo bardziej zaawansowanym wieku, niż biologiczny. Fałdy te uwydatniają się zazwyczaj po 25 roku życia i z czasem ulegają pogłębieniu.
Endolifting – Na czym polega istota zabiegu?
Endolifting laserem jest to jedyna obecnie dostępna metoda wewnątrzustnej korekcji owalu twarzy, likwidacji zmarszczek oraz usuwania bruzd marionetki oraz bruzd nosowo-wargowych. Wiązka laserowa emitowana jest wewnątrz ust i oddziałuje na błony śluzowe i mięśnie okolicy jamy ustnej. Powoduje to skrócenie długości włókien kolagenowych, a co za tym idzie zwiększenie napięcia i jędrności tkanek. Dzięki zastosowaniu trybu SMOOTH unika się złuszczania naskórka, a co za tym idzie zapobiega przed oparzeniami.
Przegrzaniu ulega skóra na całej swojej grubości, dzięki temu rezultat zabiegu jest maksymalnie wydajny. W efekcie powyższych procesów, oprócz skrócenia istniejących już włókien kolagenowych, dochodzi również do stymulacji powstawania nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Skutkiem tego jest zwiększenie napięcia skóry, poprawa jej jędrności oraz likwidacja zmarszczek, bruzd marionetki i bruzd nosowo-wargowych.
Jak wygląda zabieg Endoliftingu i jakie są jego efekty?
Z uwagi na wykorzystanie laseru Fotona i uwzględniając potencjalne czasowe przeciwwskazania, na ok. 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem należy zakończyć doustne przyjmowanie retinoidów, ponadto na miesiąc przed zabiegiem nie należy przyjmować antybiotyków, na 2 tygodnie leków i ziół fotouczulających, a na 3 dni leków wpływających na krzepliwość krwi. Oprócz tego, w przeddzień zabiegu nie należy spożywać alkoholu.
Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej celem ustalenia wskazań do zabiegu, potencjalnych przeciwwskazań, a także zakresu zabiegu i pożądanego efektu. Istotą zabiegu jest emisja wiązki laserowej wzdłuż pasm włosów. Celem zmniejszenia dyskomfortu w jego trakcie stosuje się śród zabiegowe schładzanie skóry. Sam zabieg trwa około 30 minut. W efekcie dochodzi do zatrzymania i odwrócenia procesu łysienia, zwiększenia gęstości i objętości włosów. Zaleca się wykonanie serii 3 do 5 zabiegów w 2 tygodniowych odstępach, a następnie zabiegu przypominającego po 6 miesiącach.
Jakie są wskazania do przeprowadzenie Endoliftingu?
Podstawowe wskazania do przeprowadzenia Endoliftingu Fotona obejmują bruzdy marionetki oraz bruzdy nosowo-wargowe. Ponadto zaleca się jego wykonanie u pacjentów ze zmarszczkami wokół ust, a także ze wiotkością, ścieńczeniem i utratą jędrności skóry twarzy.
Endolifting – Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również Endolifting jest objęty różnymi przeciwwskazaniami. Należą do nich między innymi: ciąża i laktacja, obecność świeżej opalenizny, doustne i miejscowe stosowanie leków i ziół fotouczulających, aktywne schorzenia o różnej etiologii w obrębie skóry (zarówno infekcyjne jak i nieinfekcyjne), świeża opalenizna, stosowanie steroidów, tendencja do powstawania bliznowców, zaburzenia krzepnięcia, obecność rozrusznika serca, wszelkie schorzenia uniemożliwiające zastosowanie jakiejkolwiek laseroterapii.
Endolifting Poznań
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing