Fibryna bogatopłytkowa Poznań
Podstawowe informacje:
Czym jest fibryna bogatopłytkowa i co ma wspólnego z osoczem bogatopłytkowym?
Fibryna bogatopłytkowa pod oczy – daje doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Cennik zabiegu
Fibryna bogatopłytkowa twarz
900zł
Fibryna twarz + dekolt lub twarz + szyja
1200zł
Fibryna twarz + szyja + dekolt
1500zł
Informacja o zabiegu
Fibryna bogatopłytkowa w Poznaniu to zabieg wykorzystujący preparat autologiczny. Jest to remedium na zmarszczki na szyi, kurze łapki, dolinę łez czy cienie pod oczami. Czym różni się fibryna od osocza bogatopłytkowego i jak przebiega zabieg z jej wykorzystaniem?
Fibryna bogatopłytkowa w Poznaniu – definicja
Fibryna bogatopłytkowa podobnie jak osocze bogatopłytkowe jest to substancja zaliczana do tak zwanych krwiopochodnych preparatów autologicznych.
Ponadto pobudzają one procesy angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu pobudzane są procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i napięcia co skutkuje odmłodzeniem wyglądu.
Czym różni się fibryna bogatopłytkowa od osocza bogatopłytkowego?
Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, pozyskiwany z krwi pacjenta, który wyróżnia się dużym stężeniem czynników wzrostu i płytek krwi. Do przeprowadzenia zabiegu osoczem niezbędne są aktywatory, co uruchamia procesy krzepnięcia. Prowadzi do regeneracji tkanek oraz ma wpływ na uruchomienie procesów gojenia. Z kolei fibryna bogatopłytkowa nie wymaga stosowania aktywatorów podczas zabiegu. Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę. Jej potencjał tkwi również w stopniowym wydzielaniu się czynników wzrostu, dzięki czemu efekt terapii ulega spotęgowaniu. Ma postać żelu i przyczynia się do uruchomienia procesów regeneracyjnych. Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu nie dochodzi do jej całkowitego oddzielenia i pozostaje ona w preparacie.
Fibryna bogatopłytkowa – wskazania
Zabieg z fibryną bogatopłytkową to sposób na naturalny lifting i bezpieczne odmładzanie skóry.
Wskazaniem do zabiegu jest występowanie takich oznak starzenia skóry jak:
- zmarszczki (zmarszczki palacza, kurze łapki, zmarszczki poprzeczne na czole, bruzdy Venus na szyi, zmarszczki pod oczami)
- bruzdy na twarzy (bruzdy marionetki, bruzdy nosowo – wargowe)
- utrata wiotkości
- dolina łez i cienie pod oczami oraz korekta powiek
Fibryna bogatopłytkowa Poznań – jak wygląda zabieg z jej zastosowaniem?
Przed dopuszczeniem do zabiegu z fibryną niezbędne jest odrzucenie przeciwwskazań pacjenta. Lekarz analizuje wyniki badań oraz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny. Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej składa się z trzech zasadniczych etapów. Pierwszym z nich skupia się na pobraniu od pacjenta próbki krwi. Pobieramy ją z żyły w zgięciu łokciowym, pacjent zazwyczaj pozostaje w pozycji siedzącej. Lekarz wykorzystuje do tego specjalną aparaturę. W przypadku bardziej wrażliwych pacjentów możemy pobrać krew w pozycji leżącej.
Średnia ilość pobranej krwi to 8-16ml, co przekłada się na 1-2 probówki.
W drugim etapie zabiegu krew jest odwirowywana w specjalnej wirówce. Urządzenie pracuje z niską prędkością wirowania, co pozwala na uzyskanie preparatu o trójwymiarowej strukturze włókien fibryny. Preparat cechuje się dużą ilości płytek krwi i czynników wzrostu.
Trzecim etapem jest podanie fibryny bogatopłytkowej poprzez iniekcję. Wymagana jest do tego wiedza i doświadczenie lekarza. Fibrynę można podać linijne wzdłuż linii zmarszczek, lub przy pomocy mezoterapii igłowej lub kaniuli. Zabieg fibryną odbywa się różnymi sposobami aplikacji, które dobiera lekarz. Sposób aplikacji fibryny bogatopłytkowej dobieramy w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.
Cały zabieg z fibryną trwa maksymalnie jedną godzinę. Charakteryzuje się on wysokim poziomem bezpieczeństwa, gdyż materiał pochodzi w 100% z krwi własnej pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka powikłań alergicznych czy zapalnych.
U niektórych pacjentów mogą występować niewielkie ślady po ukłuciu czy też podbiegnięcia krwawe, które ustępują samoistnie maksymalnie po kilku dniach. Procedura jest praktycznie bezbolesna z uwagi na fakt, że igła wykorzystywana do jej przeprowadzenia ma bardzo niewielką średnicę. Jednakże niektórzy pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort.
Aby osiągnąć optymalny rezultat zalecamy wykonanie 3 do 5 serii zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.
Następnie zalecamy wykonywanie zabiegów podtrzymujących w odstępach od 3 do 6 miesięcy.
Fibryna bogatopłytkowa Poznań – u kogo jest wskazany zabieg z zastosowaniem?
Fibryna bogatopłytkowa ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywana jest przede wszystkim w procedurach mających na celu wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy wymaga ona odnowy.
Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej Poznań Grunwald jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów alergicznych, którzy są uczuleni na syntetyczne, egzogenne substancje stosowane w celu wspomożenia procesów regeneracyjnych.
Fibryna bogatopłytkowa jest doskonałą metodą poprawy wyglądu twarzy, usuwania zmarszczek, leczenia bruzd nosowo-wargowych czy też poprawy estetyki okolicy oczu. Sprawdza się również w poprawie wyglądu większych i trudniejszych okolic, takich jak szyja, dekolt czy też dłonie.
Jest również skuteczna na przykład w leczeniu łysienia czy też usuwaniu blizn, zwłaszcza tych przerostowych, jak również usuwaniu rozstępów czy wszelkiego rodzaju zabiegów liftingujących i ujędrniających.
Zabieg z fibryną bogatopłytkową – przeciwwskazania
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca fibrynę bogatopłytkową nie jest wskazana u niektórych pacjentów.
Nie wykonujemy go u kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią.
Przeciwwskazaniem są również różnorodne schorzenia, zwłaszcza przewlekłe oraz te o ciężkim przebiegu. Należą do nich na przykład cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.
Fibryna bogatopłytkowa Poznań Grunwald – zapraszamy na zabieg
Innym produktem otrzymywanym z osocza bogatopłytkowego jest naturalny wypełniacz z osocza.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing