Komputerowe badanie skóry
Podstawowe informacje:
Komputerowe badanie skóry twarzy
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Pytania i odpowiedzi
Badanie polega na wykonaniu przez system serii zdjęć przy różnym oświetleniu oraz poddaniu analizie komputerowej. Program stosując określone algorytmy pokazuje na ekranie wykryte niedoskonałości, pozwala także dobrać najkorzystniejsze zabiegu lub kosmetyki stosownie do stanu skóry.
Np. możemy odróżnić rumień od trądziku różowatego, pozwala także na pomiar wielkości przebarwień orz ich intensywność.
Analizowana struktura skóry pomaga zaproponować kosmetyki do pielęgnacji domowej.
Kompleksowy obraz twarzy jest doskonałym narzędziem do planowania i monitorowania skuteczności zabiegów.
System badania skóry jest bardziej czuły niż np. lampa wooda w wykrywaniu niektórych schorzeń dermatologicznych, pozwala w sposób bezinwazyjny monitorować kondycję skóry.
Informacja o zabiegu
Komputerowe badanie skóry twarzy
Dopasowanie odpowiedniego zabiegu zwykle opiera się na wywiadzie i ocenieniu wskazań. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje jednak coraz bardziej zaawansowane metody diagnostyczne dopasowane potrzeb skóry. Dowiedzmy się, jak wygląda komputerowe badanie skóry twarzy w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Komputerowe badanie skóry twarzy – czym jest i dla kogo jest wskazane?
Wizyta u kosmetologa w Poznaniu ma na celu poznanie potrzeb skóry i dobranie odpowiednich zabiegów do wskazań. Jedną z nowoczesnych metod diagnostycznych jest komputerowe badanie skóry twarzy. Podczas analizy wykorzystywane jest specjalne urządzenie emitujące światło RGB, promieniowanie UV i światło spolaryzowane. To pozwala na szybkie wykrycie problemów skórnych, uszkodzeń i innych defektów. Komputerowa analiza tkanki przebiega bardzo szybko, bo cały proces zajmuje jedynie kilkadziesiąt sekund.
Podczas badania urządzenie bada:
- zmiany pigmentacyjne i przebarwienia,
- fotouszkodzenia,
- pory,
- zmarszczki,
- zmiany trądzikowe,
- poziom nawilżenia,
- zmiany naczyniowe,
- grubość i elastyczność tkanki.
Dla kogo jest to badanie? Dla osób, które chcą poznać stan swojej skóry i wcześnie wykryć ewentualne problemy. Urządzenie pozwala na dokładną analizę tkanki, a na podstawie wyników badania, kosmetolog w Poznaniu dobierze odpowiednie zabiegi. To badanie jest wskazane dla osoby w każdym wieku. Analiza wskaże nie tylko typ cery, ale również jej potrzeby. Dlatego bez względu czy pacjent boryka się z przebarwieniami, zmianami trądzikowymi, rozszerzonymi porami, popękanymi naczynkami czy zmarszczkami, narzędzie diagnostyczne zbada te problemy skórne.
Komputerowa analiza skóry twarzy – jaka technologia jest wykorzystywana?
Na jakiej technologii jest oparta komputerowa analiza skóry twarzy w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu? Podczas badania urządzenie emituje trzy rodzaje świateł: RGB, UV i spolaryzowane PL, a następnie wykonywany jest skan tkanki. W efekcie możliwe jest wykrycie zmian skórnych, pigmentacyjnych, rozszerzonych porów, fotouszkodzeń czy zmarszczek. Komputerowa analiza skóry twarzy zachowuje także zdjęcie, przez co możliwe jest porównanie stanu cery przed i po zleconych zabiegach. To pozwala nie tylko na badanie wstępne tkanki, ale również na ocenę postępów terapeutycznych.
Komputerowe badanie skóry twarzy w Poznaniu – korzyści
Z jakich powodów komputerowa analiza skóry twarzy jest tak chętnie stosowana? Wynika to z bardzo dużej precyzji podczas pomiarów. Urządzenie ocenia zarówno zmiany widoczne gołym okiem, jak i te niemożliwe do stwierdzenia bez dokładnych narzędzi diagnostycznych. Dzięki temu dopasowanie odpowiednich procedur wykazuje wysoką skuteczność. Potrzeby skóry są dokładnie przeanalizowane, a to się przekłada na bardziej precyzyjnie dobrane zabiegi.
Urządzenie do komputerowej analizy skóry twarzy pozwala również na przewidywanie, w jaki sposób zmieni się cera na przestrzeni kilku najbliższych lat z uwzględnieniem metod pielęgnacyjnych. W efekcie pacjent może łatwiej zobaczyć, jak funkcjonuje jego skóra i poznać swój typ cery oraz potrzeby tkanki.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing