Laser tulowy
Podstawowe informacje:
Laser tulowy Poznań stosujemy na blizny po trądziku, przebarwienia, wypadanie włosów, odmładzanie skóry.
Stosowanie lasera tulowego jest bezpieczne latem pod warunkiem unikania opalania się.
Konieczna ochrona filtrem UV50
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Przebarwienia, plamy starcze
- Wypadające włosy, łysienie
- Blizny po trądziku
- Wiotkość skóry
- Poszerzone pory
- Rozstępy
Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby nowotworowe
- Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
- Niewyrównana cukrzyca
- Tendencje do powstawania bliznowców
- Stosowanie retinoidów
- Świeża opalenizna
- Stosowanie samoopalaczy
Pytania i odpowiedzi
Laser tulowy Poznań bardzo skutecznie poprawia blizny, szczególnie blizny po trądziku, stany zapalne skóry oraz redukuje przebarwienia a także wygładza zmarszczki.
Zabieg lasera tulowego redukuje drobne zmarszczki bez użycia toksyny botulinowej.
Stymuluje fibroblasty do odbudowy kolagenu
Zabieg powtarzamy co 4 tygodnie? Najczęściej innowacyjny laser tulowy jest stosowany na włosy oraz twarz szyja dekolt.
Laser tulowy to jeden z nielicznych laserów, które mogą być stosowane przez cały rok, także latem.
Oczywiście nie zwalnia to z obowiązku stosowania ochrony przeciwsłonecznej po zabiegu, dzięki czemu unikniemy nawrotu przebarwień.
Przez 4 tygodnie nie można się aktywnie opalać, należy stosować kremy z filtrem UV50
Przez zabiegiem laserem tulowym nie można stosować kremów samoopalających.
Najbardziej widoczne efekty po zabiegu to rozjaśnienie skóry, redukcja przebarwień, złagodzenie blizn potrądzikowych oraz poprawa napięcia skóry.
Po zabiegu występuje zaczerwienienie, który utrzymuje się od 12 do 24 godzin.
W następnych dniach po zabiegu skóra jest lekko szorstka w dotyku, może się przesuszać, aż do łagodnego złuszczania.
Jest to laser frakcyjny o długości fali 1927 nm, tworzący w skórze mikrokanaliki (otoczone zdrową tkanką) – powstające mikrouszkodzenia pobudzają procesy gojenia i regeneracji tkanek (co powoduje spłycenie blizn i zagęszczenie skóry), a także ułatwiają wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Laser tulowy powoduje też rozjaśnianie rozległych i głębokich przebarwień np. melasma.
Opinie pacjentów o zabiegu laserem tulowym są bardzo pozytywne. Pacjentki podkreślają krótki czas rekonwalescencji (do wieczora w dniu zabiegu) oraz brak bólu w czasie zabiegu a także bardzo dobre efekty.
Cennik zabiegu
Twarz
1500zł
Szyja
1000zł
Dekolt
900zł
Dłonie
900zł
Twarz + szyja
1900zł
Twarz +szyja + dekolt
2200zł
Twarz + szyja + dekolt + dłonie
2500zł
Brzuch
1600zł
Laserowa stymulacja wzrostu włosów (rekomendowane 7 zabiegów co 14 dni)
500zł
Informacja o zabiegu
Laser tulowy
Zmiany kolorytu skóry, blizny potrądzikowe, rozstępy czy drobne zmarszczki to defekty, które mogą obniżyć poczucie atrakcyjności i pewność siebie. Dlatego wielu pacjentów zastanawia się, w jaki sposób można walczyć z takimi problemami. Laseroterapia znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.
Pozwala na zredukowanie zmian barwnikowych, blizn potrądzikowych czy innych defektów. Dowiedzmy się, w jaki sposób działa laser tulowy i dla kogo jest wskazany – szczególnie na blizny potrądzikowe, zwężenie porów, stymulacji wzrostu włosów.
Wskazania:
- Zmarszczki,
- Blizny,
- Rozstępy,
- Rozszerzone pory,
- Przebarwienia i zmiany pigmentacyjne,
- Wiotkość skóry,
- Łysienie i wypadanie włosów,
- Cienka i wiotka skóra powiek (także cienie pod oczami)
Czym jest laser tulowy?
Laser tulowy to innowacyjny rodzaj lasera o długości fali 1927 nm. Dzięki charakterystyce długości fali oraz mechanizmowi swojego działania znajduje coraz szersze zastosowanie we współczesnej medycynie estetycznej, podczas zabiegu następuje kontrolowane uszkodzenie warstwy rogowej naskórka, dzięki temu skutecznie redukuje przebarwienia.
Bardzo często urządzenie wyposażone jest dodatkowo w skaner frakcyjny, który umożliwia wykonywanie zabiegów o dużej skuteczności, charakteryzujących się wysokim poziomem bezpieczeństwa przy jednoczesnej minimalizacji długości okresu rekonwalescencji.
Dzięki zdefiniowanej długości fali, a co za tym idzie charakterystyki mocy lasera oraz dzięki możliwości regulowania parametrów, laser tulowy pracuje w trzech zasadniczych trybach.
Pierwszym z nich jest tryb nieablacyjny, gdzie działanie lasera odbywa się w obrębie skóry właściwej. Opiera się na zapoczątkowaniu procesu denaturacji białek. Efekt ten wykorzystywany jest w zabiegach o działaniu odmładzającym. Ten tryb w ogóle nie wymaga rekonwalescencji. Drugi tryb pracy nosi nazwę subablacyjnego.
W tym trybie dochodzi do koagulacji i denaturacji białek, a działanie skupia się przede wszystkim w obrębie warstwy rogowej naskórka. Wykorzystywany jest w usuwaniu zmian hiperpigmentacyjnych i wiąże się z koniecznością zachowania krótkiego okresu rekonwalescencji.
Trzeci i ostatni tryb pracy to tryb ablacyjny. W nim dochodzi do denaturacji i ablacji w obrębie warstwy rogowej naskórka. Powoduje głęboką przebudowę skóry, co znajduje zastosowanie w usuwaniu blizn i rozstępów. Wymaga nieznacznie dłuższego okresu rekonwalescencji.
Bardzo dobre jest połączenie 2 zabiegów w jednej procedurze: radiofrekwencja mikroigowa i laser tulowy.
Jakie są zalety lasera tulowego?
Laser tulowy jako technologia o charakterze innowacyjnym wiąże się z szeregiem zalet. Należą do nich między innymi praca w trybie frakcyjnym, szybkość pracy lasera, możliwość pracy w trzech trybach, krótki okres rekonwalescencji, możliwość zastosowania w szerokiej grupie wskazań oraz wysoka skuteczność.
Wiązka lasera wnika w głąb skóry bez uszkodzenia warstwy rogowej skóry, następuje rozjaśnienie skóry z jednoczesnym efektem napięcia skóry.
U kogo wykonać zabieg z zastosowaniem lasera tulowego?
Możliwości zastosowania lasera tulowego obejmują szeroką grupę wskazań. Pierwszym z nich jest przeciwdziałanie szeroko pojętym procesom starzenia się skóry, które obejmuje redukcję zmarszczek, odmładzanie skóry oraz działanie liftingujące, redukuje blizny potrądzikowe bez rekonwalescencji.
Ponadto świetnie sprawdza się w usuwaniu przebarwień oraz zmian hiperpigmentacyjnych skóry. Jest również świetnym rozwiązaniem wysoce skutecznym w usuwaniu blizn i rozstępów. Bardzo skuteczny jest ten laser jeśli chodzi o leczenie wypadania włosów, szczególnie w połączeniu z osoczem.
Zatem wskazania do zabiegu laserem tulowym to:
- przebarwienia,
- plamy starcze,
- melasma,
- blizny potrądzikowe,
- wiotkość tkanki,
- przerzedzające się włosy,
- rozstępy,
- oznaki starzenia,
- fotostarzenie,
- rozszerzone pory.
Laser tulowy – przeciwwskazania
Niezbędna jest konsultacja w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu przed wykonaniem zabiegu laserem tulowym. Ma to na celu wykluczenie następujących przeciwwskazań:
- nowotwory,
- schorzenia autoimmunologiczne,
- epilepsja,
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
- oparzenia i rany na obszarze zabiegowym,
- świeża opalenizna i samoopalacze,
- zbyt krótki odstęp pomiędzy innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. peelingami,
- stosowanie kremów samoopalających,
- ciąża i laktacja.
Wykluczenie tych przeciwwskazań ma na celu zagwarantowanie większego bezpieczeństwa podczas zabiegu laserem tulowym w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Laser tulowy – przebieg zabiegu
Przed zabiegiem laserem tulowym nie jest wymagane od pacjenta specjalne przygotowanie, oprócz unikania ekspozycji na promienie słoneczne. Tego samego dnia nie należy stosować kosmetyków zawierających retinol czy kwasy octowe. Cała procedura w zależności od opracowywanego obszaru ciała trwa od 15 do około 40 minut. Przed zabiegiem skóra jest znieczulona za pomocą maści.
Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona przez 1 – 2 godziny, ponieważ nie dochodzi do warstwy rogowej naskórka nie ma łuszczenia ani widocznych strupków.
Jakie są zalecenia pozabiegowe po laserze tulowym?
Do normalnych objawów po zabiegu laserem tulowym należy obrzęk czy zaczerwienienie skóry. Mogą pojawić się także niewielkie strupki. Lekarz w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu doradzi, w jaki sposób pielęgnować skórę po laseroterapii. Niezbędna jest ochrona przed ekspozycją na promienie słoneczne i stosowanie kremu z filtrem UV przez co najmniej miesiąc.
Laser tulowy – efekty
Na efekty po zabiegu laserem tulowym należy poczekać aż do wygojenia się skóry. Rezultat będzie widoczny już po pierwszej sesji, natomiast liczba procedur jest dopasowywana do potrzeb pacjenta. Podczas laseroterapii dochodzi do powstania wielu kontrolowanych mikrouszkodzeń tkanki.
Dzięki czemu skóra jest w naturalny sposób stymulowana do regeneracji i odnowy. Fibroblasty wykazują większą aktywność i produkują elastynę oraz wiązania kolagenowe. Tkanka jest bardziej promienna, zyskuje na jędrności i sprężystości. Zmiany pigmentacyjne, blizny i zmarszczki ulegają widocznemu wygładzeniu.
Laser tulowy cena
Cena zabiegu zależy od wielkości i od okolicy np. twarz – 1500zł
Efekty po zabiegu laserem tulowym to:
- rozjaśnienie przebarwień i zmian pigmentacyjnych,
- redukcja blizn różnego pochodzenia,
- wygładzenie skóry, wyrównanie jej struktury,
- poprawa stanu skóry trądzikowej i tłustej,
- zmniejszenie zasinień np. po inwazyjnych zabiegach,
- rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry,
- zagęszczenie i ujędrnienie skóry,
- poprawa napięcia i elastyczności skóry,
- zmniejszenie rozszerzonych porów,
- odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni,
- spłycenie zmarszczek,
- redukcja przebarwień,
- pobudzenie wzrostu włosów.
Rezultat zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, liczby wykonanych laseroterapii i stosowania się do zaleceń pozabiegowych.
Laser tulowy – Piśmiennictwo:
- Burdzy, D. Ozga, J. Kosydar-Bochenek, K. Burdzy, B. Lewandowski, Zastosowanie laserów w terapii wybranych problemów skórnych, Przegląd metod, [w:] Kosmetologia Estetyczna 6, 645-652.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing