Leczenie łysienia Poznań
Podstawowe informacje:
Leczenie wypadania włosów Poznań / leczenie łysienia Poznań – skuteczne leczenie jest bardzo ważne, ponieważ wypadanie włosów to często pojawiający się problem u kobiet i mężczyzn.
Powodów wypadania włosów może być wiele.
Wypadanie włosów jest problemem, który odbija się na samopoczuciu człowieka. Szczególnie wtedy, gdy dotyczy kobiet, ale nie tylko.
Polecany zabieg – laserowa stymulacja odrostu włosów oraz mezoterapia igłowa w wersji bez bólowej Vital Injector 2
Wypadanie włosów leczenie – polecamy kilka sprawdzonych zabiegów.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Leczenie łysienia dla osób z wypadaniem włosów
- łysienie androgenowe
Przeciwwskazania
Efekt naszej pracy
PRZED
PO
Pytania i odpowiedzi
W zależności od przyczyny wypadania włosów dobieramy różne metody. Bardzo dobre efekty daje osocze bogatopłytkowe, podawane urządzeniem Vital Injector jest bezbolesne.
Połączenie laserowego pobudzenia wzrostu włosów z osoczem daje bardzo dobre rezultaty a do tego jest całkowicie bezbolesne, wręcz przyjemne. Odczuwa się ciepło, stosujemy laser erbowo-yagowy – metoda HaiRestart
Rówież laser tulowy stymuluje odrost włosów, warto zgłosić się wcześnie jeśli na rano na poduszce pojawiają się wypadające włosy.
Laser erbowo-yagowy stymuluje wzrost włosów, wiązka lasera Er: YAG o długości fali 2940 nm działając na skórę głowy pobudza uśpione mieszki włosowe do aktywnego wzrostu. Zabieg najczęściej łączymy z osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapią (bez kłucia).
Cały zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjent odczuwa lekkie ciepło. Zabieg nosi nazwę – metoda HaiRestart. Zalecane na łysienie androgenowe i nie tylko.
Laser erbowo-yagowy na skórze pozbawionej włosów, pobudza odrastanie włosów, zwiększa ukrwienie obszaru objętego zabiegiem, powstrzymuje fazę obumierania włosów oraz przyspiesza porost włosów.
Trudnie jest całkowicie wyleczyć łysienie, natomiast można zahamować wypadanie włosów i pobudzić ich odrost. Pomagają w tym zabiegiem leserem erbowo-yagowym oraz osoczem bogatopłytkowym. Po tych zabiegach widać pojawianie się baby hair i udaje się powstrzymać wypadanie włosów
Utratę włosów można odwrócić tylko w przypadku, gdy nie doszło do całkowitego uszkodzenia mieszków włosowych.
Wtedy jest szansa, że po zastosowaniu zabiegów laserem erbowym w połączeniu z osoczem, wrócą one do zdrowego stanu, a zahamowania zostanie utrata włosów.
Koszt leczenia zależy od przyczyny wypadania włosów. Jeden zabieg od 500zł d0 900zł, najczęściej konieczna jest seria od 3 do 6 zabiegów.
Leczenie problemu wypadania włosów jest długotrwałe, może trwać od 3 do 6 miesięcy. W zależności od przyczyny i stanu włosów u pacjentów z nadmierną utratą włosów leczenie najczęściej trwa długo a na ostateczny efekt trzeba czasami czekać do roku.
Do najczęstszych przyczyn łysienia zaliczamy: anemie, leczenie nowotworów, zaburzenia hormonalne zwłaszcza nadczynność i niedoczynność tarczycy, cukrzyca, schorzenia wątroby, choroby autoimmunologiczne (np. Hashimoto), choroby zakaźne (np. kiła) choroby skóry głowy i wiele innych.
Warto zacząć od laserowej stymulacji włosów w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową. Zabieg laserem erbowo-yagowym jest bezbolesny. Osocze bogatopłytkowe lub fibrynę bogatopłytkową można podawać bezboleśnie Vital Injectorem.
Leczenie łysienia – warto rozważyć Finasteryd. Bardzo pomaga stosowanie osocza bogatopłytkowego a często stosowane są przeszczepy włosów.
Cennik zabiegu
Osocze bogatopłytkowe strzykawka - ręcznie
700zł
Osocze bogatopłytkowe bezboleśnie Vital Injector
800zł
Laser erbowo-yagowy, bezbolesna stymulacja
700zł
Laser erbowo-yagowy + osocze bogatopłytkowe (bez kłucia i bólu)
900zł
Mezoterapia
500zł
Karboksyloterapia
100zł
Dermapen + osocze bogatopłytkowe
700zł
Komórki macierzyste z tk. tłuszczowej Nano fat 1x na 2 lata
3100zł
Informacja o zabiegu
Leczenie wypadania włosów Poznań / leczenie łysienia Poznań – bardzo dobre efekty przynosi laserowe leczenie w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.
Włosy są uznawane za ozdobę w naszej kulturze i mają duże znaczenie seksualne, kulturowe czy społeczne. Spełniają również ważne funkcje biologiczne, chroniąc m.in. przed zimnem, owadami czy promieniowaniem UV. Intensywne wypadanie włosów jest więc źródłem kompleksów. W leczeniu nadmiernego wypadania włosów i łysienia androgenowego stosuje się zabiegi trychologiczne: laser erbowo-yagowy, osocze bogatopłytkowe, mezoterapię igłową, terapię peptydową, które pozwalają skutecznie pozbyć się wstydliwego problemu.
Zabiegi są poprzedzone diagnostyką u trychologa lub dermatologa w Poznaniu, który stawia odpowiednią diagnozę, dobiera rodzaj zabiegu i plan terapii właściwej przy wypadaniu włosów.
Łysienie – co to jest?
Silne wypadanie włosów to problem estetyczny o zróżnicowanej etiologii, który może prowadzić do spadku samooceny pacjenta. Prawdziwa Nadmierna utrata włosów bądź łysienie androgenowe stwierdzamy, gdy utrata włosów przekracza poziom 60-100 na dobę. Wyróżniamy łysienie plackowate, łysienie typu męskiego – sposób leczenia zależy od jego rodzaju.
Przyczyny wypadania włosów
Za łysienie lub nadmierne wypadanie włosów często odpowiedzialne są uwarunkowanie genetyczne lub choroby tj. cukrzyca, niedoczynność lub nadczynność tarczycy, kiła, zapalenie płuc czy nowotwory. Na przerzedzenie włosów lub łysienie mają też wpływ czynniki środowiskowe jak ekspozycja na światło słoneczne czy czynniki mechaniczne np. zbyt mocne spinanie włosów.
Wśród przyczyn łysienia należy wymienić nieodpowiednią dietę, stres, zatrucia metalami ciężkimi, przyjmowanie niektórych leków. U kobiet przyczyną łysienia może być miesiączka lub okres poporodowy. Jedną z przyczyn łysienia jest wiek metaboliczny – mówimy wówczas o łysieniu fizjologicznym, które występuje po 60 roku życia. Właściwe odżywianie zapobiega wypadaniu włosów.
Czasami łojotokowe zapalnie skóry głowy może powodować utratę włosów / wypadanie włosów, dlatego ważna jest właściwa diagnoza i wdrożone odpowiednie leczenie łysienia.
Rodzaje łysienia
W literaturze naukowej wyróżnia się wiele typów łysienia: łysienie androgenowe, plackowate, anagenowe, bliznowaciejące, telogenowe. Choć mają one różne przyczyny i przebieg, ich wspólnym mianownikiem jest nadmierne wypadanie włosów. Łysienie / wypadanie włosów typu męskiego, u mężczyzn charakteryzuje się powstawaniem zakoli i utratą włosów na szczycie głowy, a u kobiet przerzedzeniem włosów na środku głowy. Łysienie androgenowe ma często podłoże genetyczne i związane jest z poziomem androgenów, które odpowiedzialne są za zanikanie mieszków włosowych oraz włosów.
Jeśli u pacjenta dochodzi do włóknienia w mieszkach włosowych i ich obrębie, możemy mówić o łysieniu bliznowaciejącym. Z kolei w gabinetach trychologicznych często diagnozowane są inne rodzaje łysienia – łysienie anagenowe, które ma związek z przedwczesnym zakończeniem fazy wzrostu włosa (anagenu), prowadzącym do wypadania włosów. Przyczyn łysienia anagenowego należy upatrywać w chemioterapii, radioterapii czy infekcjach.
Łysienie telogenowe związane jest z fazą spoczynku włosa, czyli telogenu, która u zdrowego pacjenta trwa od 2 do 4 miesięcy. Ten rodzaj łysienia objawia się tym, że zbyt duża ilość włosów przechodzi w fazę telogenu. Wyróżniamy także fizjologiczne łysienie, które jest związane ze starzeniem się. Łysienie plackowate charakteryzuje się owalnymi, okrągłymi ogniskami pozbawionymi włosów, co jest nieestetyczne. Jest to choroba o nie do końca znanej etiologii. Za przyczyny łysienia telogenowego uznaje się czynniki dziedziczne, autoimmunologiczne oraz stres.
Także łojotokowe zapalenie skóry głowy sprzyja wypadaniu włosów, jest to dość częsta przyczyna wypadania włosów. Dlatego warto badać u trychologa skórę głowy. Warto na wczesnym etapie wdrożyć leczenie zachowawcze a jeśli już doszło do utraty włosów – przeszczep włosów.
Jak wygląda diagnostyka łysienia u trychologa w Poznaniu?
Współcześnie pacjenci nie są pozostawieni sami sobie z problemem przerzedzonych włosów czy łysienia. Pierwsze symptomy łysienia powinny być skonsultowane z trychologiem. Konsultacja składa się z badania podmiotowego, podczas którego lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem.
Konsultacja odbywa się także z udziałem odpowiedniej diagnostyki – zwykle przeprowadza się trichoskan i zleca badania krwi. W zależności od przypadku, diagnostyka może być poszerzona o trychogram czy biopsję skóry głowy. Dopiero kompleksowa diagnostyka u dermatologa w Poznaniu pozwala na postawienie odpowiedniej diagnozy i zaproponowanie planu terapii.
Leczenie łysienia / leczenie wypadania włosów
Najlepsze efekty przynosi połączenie wielu metod:
- zabiegi trychologiczne – poprawa kondycji skóry głowy
- laseroterapia
- osocze bogatopłytkowe
- komórki macierzyste
- mezoterapia dutasterydem
- przeszczep włosów
- implanty włosów Biofibre
Proces leczenia łysienia jest długotrwały, efekty są widoczne najczęściej po 4-6 miesiącach. Jeżeli wypadanie włosów jest nasilone można stosować każdy z tych zabiegów osobno. Jednak zdecydowanie lepsze efekty daje połączenie 3 zabiegów w czasie jednej wizyty (laseroterowa stymulacja wzrostu włosów, komórki macierzyste z własnego tłuszczu pacjenta oraz osocza bogatopłytkowego).
Jeżeli doszło do znacznego wypadnięcia włosów warto wziąć pod uwagę przeszczep włosów.
Zabiegi trychologiczne skuteczne w leczeniu wypadania włosów
Laser erbowo-yagowy – skuteczne leczenie łysienia w Poznaniu – metoda HaiRestart
Do zabiegu kwalifikuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i odrzuceniu przeciwwskazań, o których poinformuje pacjenta podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Laserowa stymulacja włosów polega na wygenerowaniu bodźca termicznego, który doprowadza do przegrzania skóry, aktywacji fibroblastów i zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Atutem laseroterapii jest budzenie uśpionych włosów i ich stymulacja do fazy wzrostu.
W leczeniu łysienia i leczeniu skóry głowy konieczna jest cierpliwość, poprawa po zabiegach, czyli szybszy wzrost włosów następuje po kilku miesiącach.
Laserowe leczenie wypadania włosów w Poznaniu wykonywane jest laserem erbowo-yagowym o długości fali 2949 nm. Terapia nie tylko poprawia ukrwienie i odżywienie mieszków włosowych, ale i przyczynia się do przyspieszenia wzrostu włosów. Włosy stają się gęstsze. Laser erbowo-yagowy jest szczególnie wskazany u pacjentów z łysieniem androgenowym. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego zabieg można łączyć z osoczem bogatopłytkowym.
Także laser tulowy stosujemy w leczeniu wypadania włosów.
Leczenie wypadania włosów Poznań – osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe przynosi spektakularne efekty w leczeniu łysienia, ponieważ preparat bogaty w czynniki wzrostu wprowadza się bezpośrednio drogą mezoterapii igłowej w obszar mieszków włosowych. Płytki krwi zawierające zagęszczone czynniki wzrostu powodują przyspieszenie podziału komórek, poprawiają ukrwienie, stymulują komórki macierzyste i fibroblasty.
Osocze bogatopłytkowe zapewnia tworzenie się nowych naczyń krwionośnych oraz poprawia ukrwienie. Jest to biozgodny preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjenta i poddawany obróbce, dzięki temu nie wywołuje reakcji alergicznej.
Wypadanie włosów bardzo redukuje zabieg łączony: laser erbowo-yagowy i osocze bogatopłytkowe.
Leczenie łysienia Poznań a przeszczep komórek macierzystych
Pożądane rezultaty w leczeniu wypadania włosów przynosi przeszczep tłuszczu. Technologia lipotransferu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta z pomocą kaniuli. Następnie pobraną tkankę tłuszczową odfiltrowuje się. Tak przygotowany materiał, bogaty w komórki macierzyste, może zostać podany przez lekarza dzięki wykorzystaniu mezoterapii igłowej skóry głowy. Przeszczep komórek macierzystych rewitalizuje i regeneruje mieszki włosowe.
Mezoterapia skóry głowy – metody leczenia wypadania włosów
Mezoterapia igłowa polega na iniekcji substancji aktywnych w skórę głowy. W medycynie estetycznej stosuje się do zabiegu strzykawkę z igłą lub specjalne rollery. Rodzajem mezoterapii jest mezoterapia mikroigłowa, którą wykonujemy z pomocą pena. Jest to urządzenie przypominające długopis wyposażone w system pulsujących igieł, które wykorzystuje zjawisko frakcjonowania mikroigłowego.
Mikronakłuwanie skóry głowy wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadząc do pobudzenia syntezy kolagenu i elastyny oraz uruchomienia procesów regeneracyjnych, dlatego zabieg doskonale redukuje wypadanie włosów. W mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się substancje aktywne tj. krzemionka, kwas hialuronowy, L-karnityna, biotyna. Mikronakłuwanie skóry głowy w Poznaniu jest częstym zabiegiem poprzedzonym wywiadem lekarskim i kwalifikacją do zabiegu.
Terapia peptydowa – leczenie wypadania włosów
Jest to innowacyjna terapia leczenia wypadania włosów wykorzystująca aż siedem peptydów, które w połączeniu z kwasem hialuronowym przynoszą pożądane efekty. Wyróżnikiem terapii jest jego przedłużone działanie, które działa do 14 dni od aplikacji w klinice. Skutki terapii peptydowej prowadzą do zahamowania wypadania włosów i pobudzenia do odrastania nowych. Zauważalna jest też rewitalizacja mieszków włosowych.
Ledoterapia a leczenie wypadania włosów
Pacjenci konsultujący się u dermatologa w Poznaniu często kierowani są na zabieg ledoterapii. Jest to leczenie światłem LED, które znajduje zastosowanie w leczeniu wypadania włosów i przyspiesza porost włosów. Zabieg ledoterapii polega na naświetlaniu włosów światłem LED. Do efektów zabiegu zaliczamy: poprawę ukrwienia skóry głowy, zahamowanie wypadania włosów, poprawę jakości i gęstości włosa oraz ich prawidłowe dotlenienie. Ledoterapia stanowi skuteczną odpowiedź na łojotok czy łuszczycę. Warto połączyć leczenie z odpowiednią dietą, w tym pomoże trycholog.
Jeżeli utrata włosów jest znaczna warto rozważyć przeszczep włosów.
Piśmiennictwo:
- Styczeń, Włosom na ratunek. [dostęp online: http://drstyczen.pl/upload/drstyczen/wlosom_na_ratunek_trychologia_art_of_beauty.pdf dn. 1.08.2023 r
- J.Klonowska, Mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jako metoda redukcji nadmiernego wypadania włosów [w:] Kosmetologia Estetyczna 6 / 2017 / vol. 6 str. 613-617.
- Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
Leczenie łysienia – Poznań
Łysienie to defekt kosmetyczny występujący zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Może być spowodowany wieloma czynnikami: uwarunkowaniami genetycznymi, wahaniami hormonalnymi, farmakologią, infekcjami skórnymi, niektórymi chorobami, stresem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dowiedzmy się, jakie są metody leczenia łysienia w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Łysienie – charakterystyka i rodzaje
Codziennie człowiek powinien tracić maksymalnie do 100 włosów. W sytuacjach stresowych lub podczas pory zimowej, na skutek niedoboru niezbędnych mikro i makroelementów ta ilość może się zwiększyć. Natomiast po zaobserwowaniu większych ubytków włosów należy zapisać się na konsultację z trychologiem. Wśród głównych przyczyn łysienia można wymienić:
- uwarunkowania genetyczne,
- wahania hormonalne,
- infekcje skórne,
- choroby tarczycy,
- farmakologie,
- zbyt intensywne zabiegi stylizacyjne,
- uszkodzenia mechaniczne,
- samookaleczanie,
- przewlekły stres,
- nieprawidłowo zbilansowana dieta.
Zweryfikowanie co powoduje nadmierne wypadanie włosów, jest niezwykle istotne dla dobrania odpowiedniej metody leczenia. Można wyróżnić następujące rodzaje łysienia:
- androgenowe – dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, wynika z wahań hormonalnych, a dokładniej nieprawidłowego poziomu androgenu, objawia się cofającą linią włosów i zakolami;
- telogenowe – wynika z zaburzonej fazy wzrostu i spoczynku mieszków włosowych;
- bliznowaciejące – wynika z uszkodzenia mechanicznego lub chorobowego mieszka włosowego, ze względu na tworzenie się blizn włosy nie odrastają;
- plackowate – ma podłoże autoimmunologiczne i objawia się poprzez pojawianie się miejscowego ubytku włosów w postaci plam.
Diagnoza rodzaju łysienia jest niezbędna przy dalszej terapii. W zależności od przyczyn nadmiernego wypadania włosów trycholog może zalecić suplementację, zmianę diety, psychoterapię, farmakologię i zabiegi.
Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?
Wiele osób, gdy zauważy początkowe objawy wypadania włosów, stara się samodzielnie poradzić z problemem. W takich sytuacjach pomocna może być suplementacja preparatów zawierających witaminę A, E, B7, niacynę, B2 i cynk, miedź czy żelazo. Te produkty mogą wesprzeć naturalny proces wzrostu włosów. Warto także zadbać o spożywanie odpowiednio zbilansowanej diety, bogatej w niezbędne mikro i makroelementy. Po zaobserwowaniu nadmiernego wypadania włosów lepiej zrezygnować z mocnych zabiegów stylizacyjnych na rzecz łagodnej pielęgnacji. Jeśli jednak te działania nie wesprą, konieczna będzie konsultacja trychologiczna.
Kiedy warto skorzystać z konsultacji z trychologiem Poznań?
Do trychologa warto się udać zawsze wtedy, gdy niepokoi stan skóry głowy i włosów. Zatem nie tylko przy przerzedzeniu fryzury. Wśród alarmujących objawów można wymienić również łupież, łojotok, a także utrzymujący się świąd skalpu.
Zabiegi trychologiczne – klinika medycyny estetycznej w Poznaniu
Medycyna estetyczna może być wsparciem przy leczeniu wypadania włosów. Łysienie to przesłanka do wykonania następujących procedur:
- terapia peptydowa
Iniekcje peptydowe na włosy polegają na punktowym ostrzyknięciu skalpu koktajlem witaminowym, który wspiera naturalne funkcjonowanie skóry i silnie odżywia ją. W efekcie mieszki włosowe są stymulowane do wzrostu.
- mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa łączy w sobie mechaniczną stymulację tkanki wraz z podawaniem odżywczych koktajli lub stymulatorów. W efekcie dochodzi do silnego odżywienia skóry głowy, jej regeneracji i poprawy mikrokrążenia.
- przeszczep włosów metodą FUE
Transplantacja włosów metodą FUE to zabieg polegający na punktowym pobraniu włosów od pacjenta bez potrzeby wycinania skóry. Mogą one być pozyskane z głowy, klatki piersiowej, brody czy innych obszarów ciała. Po pobraniu są one sprawdzane pod mikroskopem, w celu weryfikacji czy spełniają wymogi do transplantacji. Następnie wykonywane są nakłucia w docelowym obszarze, a potem wprowadzenie do nich pobranych mieszków włosowych. Cała procedura jest wykonywana pod znieczuleniem. Wśród wskazań do przeszczepu włosów metodą FUE wymienia się łysienie androgenowe i bliznowaciejące. Zabieg można wykonać także u pacjentów po oparzeniach. Natomiast przed procedurą należy wykluczyć przeciwwskazania w postaci poważnych chorób ogólnoustrojowych, zaburzeń metabolicznych, nieprawidłowości krzepnięcia krwi, nowotworów i infekcji skórnych.
Dobór metody leczenia łysienia jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.
Piśmiennictwo:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2956961/, dostępne 04.07.2024
https://ishrs.org/fue-what-is-it/, dostępne 04.07.2024
https://worldhaircouncil.com/pl/knowledge-centre/types-of-hair-loss/, dostępne 04.07.2024
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing