Peeling kawitacyjny
Podstawowe informacje:
Peeling kawitacyjny – zabieg jest przyjemny, trwa 20 minut, poprawia napięcie skóry i oczyszcza ją, rozjaśnia, usuwa resztki makijażu.
Przed zabiegiem medycznym przyspiesza wchłanianie kremu znieczulającego.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- trądzik
- łojotok
- poszerzone pory
- regeneracja skóry
- redukcja zmarszczek
- nawilżenie skóry
- zaskórniki i prosaki
- cienie pod oczami
Przeciwwskazania
- aktywna choroba nowotworowa skóry
- infekcje skórne
- stany gorączkowe
- padaczka
- rozrusznik serca
- osteoporoza
Cennik zabiegu
zabieg na twarz
150zł
zabieg na twarz + szyja
200zł
zabieg na twarz + szyja + dekolt
250zł
zabieg na włosy
100zł
promocja - przed zabiegiem medycznym
50zł
Zabieg obejmuje serum + maseczka
Informacja o zabiegu
Peeling kawitacyjny – oczyszczanie ultradźwiękami z martwych komórek naskórka.
Zabieg delikatnego głębokiego oczyszczania skóry z jednoczesnym masowaniem – poprawia ukrwienie skóry.
Peeling kawitacyjny Poznań – Cóż to takiego?
Poprzez mechaniczne oddziaływanie, ultradźwięki delikatnie masują skórę twarzy. Poprzez to działanie pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, przez co powoduje zwiększenie napięcia skóry oraz jej jędrności.
Zabieg polega na odpowiednim nawilżeniu skóry tonikiem bądź solą fizjologiczną. Rozpylony tonik tworzy na skórze mikropęcherzyki rozrzedzone gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. Efektem tego jest oczyszczenie skóry z resztek makijażu, martwych komórek naskórka, powierzchownych zaskórników oraz sebum.
Podobny efekt oczyszczenia ale z dodatkową poprawą napięcia skóry można uzyskać peelingiem laserowym – laserem erbowo-yagowym, zobacz
U kogo jest wskazane wykonanie peelingu kawitacyjnego?
Tak naprawdę wykonanie zabiegu peelingu kawitacyjnego przyniesie korzyść każdemu, kto się mu podda, niezależnie od powodu. Opisane powyżej mechanizmy powodują znaczną uniwersalność tego zabiegu. U pacjentów z suchą skórą predysponującą do powstawania zmarszczek, dzięki działaniu odżywiającemu i rewitalizującemu oraz zwiększeniu jędrności skóry dochodzi do zmniejszenia się zmarszczek oraz do nawilżenia skóry.
Pacjenci mający tendencję do tłustej skóry również odnoszą korzyść po zastosowaniu peelingu kawitacyjnego polegającą na usunięciu nadmiaru sebum pokrywającego skórę. Jednakże nie tylko pacjenci, którzy mają kłopoty z cerą bądź cerę predysponującą do szybkiego wystąpienia objawów starzenia się. Również osoby z cerą normalną mogą odnieść korzyść z wykonywania zabiegu peelingu kawitacyjnego.
Poprzez pobudzanie syntezy kolagenu i elastyny zwiększa się napięcie skóry i poprawia jej jędrność. Powoduje to zmniejszenie zmarszczek oraz odmłodzenie wyglądu. W ten sposób również osoby z normalną, prawidłową cerą także odnoszą korzyść z wykonania peelingu kawitacyjnego.
Wskazania:
- trądzik,
- łojotok,
- rozszerzone pory,
- regeneracja skóry,
- redukcja zmarszczek,
- nawilżenie,
- zaskórniki i prosaki,
- wypadanie włosów – zabieg wykonuje trycholog
- worki i cienie pod oczami.
Polecamy jako wsparcie podczas zabiegów: leczenie blizn po trądziku
Peeling kawitacyjny Poznań doskonale sprawdza się również przy skórze wrażliwej oraz naczyniowej, ponieważ nie powoduje podrażnienia skóry.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego?
Jak każdy zabieg z zakresu kosmetologii, również peeling kawitacyjny jest przeciwwskazany u pewnych grup pacjentów. Pierwszą grupą osób, u której nie powinno się wykonywać zabiegu peelingu kawitacyjnego są kobiety w ciąży oraz w czasie okresu laktacji. Jest on również przeciwwskazany u osób z poważnymi przewlekłymi chorobami, takimi jak choroby nowotworowe, padaczka, osteoporoza, niewydolność krążenia czy też zaburzenia czynności tarczycy.
Nie należy go również wykonywać u pacjentów, u których stwierdzono aktywny proces zapalny, zwłaszcza w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Z zabiegu wykluczają także choroby wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze w obrębie zabiegu. Nie jest również zalecany u osób, u których dokonano implantacji rozrusznika serca lub jakichkolwiek implantów metalowych (na przykład płytek stabilizujących czy też endoprotez).
U pacjentek poddanych zabiegowi toksyny botulinowej lub wypełniania kwasem hialuronowym należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu, by móc wykonać peeling kawitacyjny.
Peeling kawitacyjny jak często:
Ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj należy przeprowadzić serię ok. 5 – 10 zabiegów.
Polecamy wykonywanie 1 – 2 zabiegów w tygodniu. W profilaktyce wystarczy 1 zabieg w miesiącu.
Jak powstają ultradźwięki?
Ultradźwięki są dźwiękami o bardzo wysokiej częstotliwości, niesłyszalnej dla ucha ludzkiego. Podstawą ich istnienia jest zjawisko fali akustycznej, czyli rozchodzącemu się zaburzeniu gęstości ośrodka, z towarzyszącym drganiem jego cząsteczek.
Poprawę napięcia skóry można uzyskać stosując także peeling laserowy.
Peeling kawitacyjny zapewnia oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, głęboko ją pielęgnując. Poznajmy wskazania do zabiegu, jego przebieg i korzyści, jakie zapewnia naszej skórze.
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to zabieg medycyny estetycznej polegający na oczyszczaniu skóry za pośrednictwem wibracji ultradźwiękowej. Peeling kawitacyjny zapewnia regenerację skóry poprzez jej oczyszczenie. Peeling kawitacyjny to zabieg medycyny estetycznej, który wykonuje się za pomocą urządzenia zakończonego szpatułką w klinice medycyny estetycznej, które wytwarza fale ultradźwiękowe.
Zabieg musi być wykonany na wilgotnej skórze. Fale powodują powstanie mikropęcherzyków na skórze, które prowadzą do rozpadu i rozbicia martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Oddziaływanie ultradźwięków na skórę ma charakter mechaniczny, prowadząc do złuszczania się nadmiaru martwego naskórka oraz sebum.
Mechaniczne oddziaływanie wyróżnia się tym, że masuje skórę twarzy. Zabieg powoduje stymulację fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych i w efekcie napięcie skóry.
Połączenie peelingu kawitacyjnego z sonoforezą przynosi wymierne efekty. Jego sekretem jest zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, które umożliwiają wtłaczanie substancji aktywnych i zwiększają efektywność zabiegów kosmetycznych.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego jest bardzo bezpieczne i ergonomiczne w użyciu.
Peeling kawitacyjny efekty
Zabieg peeling kawitacyjny efekty gwarantuje sterylizację skóry i pozbycie się martwym komórek naskórka. Warto zaznaczyć, że peeling kawitacyjny jest skutecznym narzędziem do oczyszczania skóry oraz porów z nadmiaru sebum i regeneracji skóry. Efekt kawitacji wygładza i odświeża cerę dzięki pobudzeniu naturalnego procesu nawadniania.
Zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej powinny być dobrane przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta. Minimalna seria zabiegów to 4-6, wykonywanych co 7-10 dni.
Zabieg kawitacyjny efekty dokładnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg medycyny estetycznej jest bezpieczny w przypadku skór wrażliwych i naczyniowych oraz jest skutecznym wsparciem w leczeniu trądziku. Warto wiedzieć, że peeling kawitacyjny rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne.
Wskazania do peelingu kawitacyjnego
Zabiegowi powinny się poddać osoby z zaskórnikami i wągrami, z nadmiernie wydzielającym się sebum czy o skórze, wykazującej objawy zmęczenia. Wskazaniem jest także przesuszona i odwodniona skóra, a także przebarwienia, trądzik pospolity i różowaty. Peeling kawitacyjny jest również remedium na drobne zmarszczki. Szczególnie w połączeniu z zabiegami PCA Skin.
Peeling oczyszcza z naskórka martwe komórki, dlatego dokładnie czyści skórę i zmniejsza rozmnażanie się bakterii. Wibracje (kawitacja) poprawiają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry.
Urządzenie po peelingu kawitacyjnego służy do oczyszczania twarzy co daje delikatne wygładzenie zmarszczek. Usuwanie głębsze warstwy naskórka.
Zabieg wspomaga proces manualnego oczyszczania twarzy, wspomaga produkcję kolagenu oraz regeneruje skórę. Jednym ze wskazań jest wypadanie włosów.
Efekty zauważalne są już po pierwszej wizycie, jest to eliminacja wągrów i poprawa nawodnienia skóry.
Oprócz tego zabieg jest bardzo relaksujący, wręcz odprężający.
Nasze pacjentki często korzystają również z zabiegu makijaż permanentny
Przeciwwskazania
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
- zakażenia skóry grzybicze, bakteryjne, wirusowe
- ciąża
- niewydolność krążenia
- stany gorączkowe
- ciężki stan ogólny
- nadczynność i niedoczynność tarczycy
- padaczka
- osteoporoza
- rozrusznik serca, implanty metalowe w obrębie miejsca zabiegu
Peeling kawitacyjny Poznań
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing