Peeling laserowy
Podstawowe informacje:
Peeling laserowy – oczyszczanie skóry laserem.
Kontrolowane złuszczanie skóry.
Dzięki temu zabiegowi skóra zostaje oczyszczona i poprawiona zostaje jej jędrność.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Cennik zabiegu
peeling laserowy + osocze cała twarz
700zł
peeling laserowy + osocze twarz + szyja
900zł
peeling laserowy + osocze twarz + szyja + dekolt
1100zł
Informacja o zabiegu
Peeling laserowy jest zabiegiem o efekcie bardzo zbliżonym do zabiegu dermapenem. Rekonwalescencja jest krótsza. Peeling laserowy zalecamy w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym, wtedy uzyskujemy jeszcze lepszy efekt przy szybszy gojeniu.
Peeling laserowy przynosi następujące efekty:
- redukcja zmarszczek,
- wyrównanie struktury skóry,
- wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki,
- ujędrnienie skóry,
- rozjaśnienie przebarwień,
- zmniejszenie poszerzonych porów skóry.
Czym jest laser i skąd się bierze promieniowanie laserowe?
Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Zjawisko to polega na emisji cząstek elementarnych świetlnych, tak zwanych fotonów pod wpływem zadziałania fotonu inicjującego, który musi posiadać odpowiedni poziom energetyczny.
Długość fali elektromagnetycznej lasera może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje.
Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.
Czym jest i jak działa laser frakcyjny?
Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.
Bardzo skuteczny i jednocześnie o krótkiej rekonwalescencji jest peeling laserowy laserem erbowo-yagowym.
Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.
Peeling laserowy – Jak wygląda zabieg ?
Zabieg peelingu laserowego przeprowadzany jest przez lekarza przy wykorzystaniu specjalnej głowicy emitującej promieniowanie lasera frakcyjnego. Czas trwania zabiegu zazwyczaj mieści się w przedziale od 15 do 30 minut. Wszystko zależy od okolicy, która jest poddawana zabiegowi. Procedura ta charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. W czasie jej trwania, pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort pod postacią szczypania skóry.
Jednakże na życzenie można wyeliminować to uczucie stosując kremy i żele do znieczulenia miejscowego, zawierające środki anestetyczne, takie jak na przykład lignokaina. Bezpośrednio po zabiegu mogą się pojawić obrzęk i zaczerwienienie skóry, które ustępują samoistnie maksymalnie po dwóch do trzech dniach. Często towarzyszy im złuszczanie się naskórka. Jednakże objawy te w żadnym stopniu nie utrudniają powrotu do codziennych aktywności, w tym do pracy zawodowej.
Po około 3 do 4 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu dobiega końca proces złuszczania i pełnej regeneracji naskórka. Po tym czasie widoczny jest pełny rezultat zabiegu. Umożliwia to pełną ocenę stanu skóry, a także określenie, czy jest konieczność do powtórnego przeprowadzenia procedury. Bardzo często pełny efekt uzyskiwany jest już po pierwszym zabiegu. Poprawie ulega kolor, stan oraz tekstura naskórka. Redukcji ulegają defekty skórne takie jak trądzik czy pajączki naczyniowe.
Przez dwa dni po przeprowadzonym zabiegu należy powstrzymać się przed stosowaniem preparatów zawierających alkohol, retinol oraz kwas glikolowy. Z kolei przez następny miesiąc zalecamy skuteczną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, wykorzystując w tym celu filtry o sile co najmniej SPF 50.
Jakie są wskazania do przeprowadzenia peelingu laserowego?
Zabieg złuszczania naskórka z wykorzystaniem lasera frakcyjnego dedykowany jest osobom uskarżającym się na problemy wynikające z nadmiernego rozszerzania się ujść gruczołów łojowych. Doskonale sprawdza się u pacjentów leczonych z powodu trądziku, którzy chcą pozbyć się przebarwień i innych niedoskonałości skórnych. Peeling laserowy jest również wskazany u osób, które chcą wspomóc procesy regeneracyjne naskórka celem odmłodzenia wyglądu.
U kogo peeling laserowy jest przeciwwskazany?
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, złuszczanie naskórka z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie jest wskazane u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe. Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów).
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing