PRX T33 Złuszczanie skóry
Podstawowe informacje:
Prx T33 to mieszanka kwasu trójchlorooctowego ( TCA ) oraz nadtlenku wodoru ( H2O2 – woda utleniona ) przeznaczona do zabiegów nieablacyjnej stymulacji chemicznej skóry właściwej i jej biorewitalizacji bez użycia igieł.
Jest wyrobem medycznym z certyfikatem CE.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- wiotkość skóry
- przebarwienia
- drobne zmarszczki
- poszerzone pory
Przeciwwskazania
- Aktywna infekcja wirusowa, bakteryjna, grzybicza
- Alergia na składniki preparatu
Pytania i odpowiedzi
Usuwa martwy naskórek bez efektu silnego złuszczania. Bezbolesny.
Cennik zabiegu
twarz
300zł
twarz + szyja
350zł
twarz + szyja + dekolt
400zł
Zabieg obejmuje peeling kawitacyjny + serum oraz maseczkę kremową
Informacja o zabiegu
PRX T33 to peeling będący unikatowym połączeniem kwasu trójchlorooctowego, H202 (nadtlenku wodoru) i kwasu chlorowego w opatentowanym preparacie ze znakiem CE klasy I. Znajduje zastosowanie w leczeniu trądziku, przebarwień, utraty napięcia skóry, rozstępów i melasmy.
PRX T33 – charakterystyka
PRX T33 jest to połączenie TCA, wody utlenionej i kwasu kojowego w odpowiednich proporcjach, które cechuje się następującym działaniem:
- TCA 33% – działanie peelingujące (złuszczanie skóry), które stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, co prowadzi do ujędrnienia skóry.
- H202 usuwa zanieczyszczenia i minimalizuje ryzyko podrażnień.
- Kwas Kojowy 5% – działanie rozjaśniające.
Wskazania ogólne do zastosowania:
- leczenie trądziku – szczególnie skuteczne w połączeniu z ledami medycznymi,
- utrata napięcia skóry twarzy i ciała, można łączyć z laserem erbowo-yagowym
- zmarszczki
- utrata świetlistości skóry
- skóra szara, zmęczona
- zaznaczone cechy fotostarzenia skóry
- ujędrnienie skóry dekoltu
- blizny zanikowe w tym blizny potrądzikowe
- rozstępy
- terapia wspomagająca leczenie melasmy i przebarwień
- terapia wspomagająca leczenie łysienia
PRX T33 – kiedy jest szczególnie polecany?
Peeling medyczny PRX T33 jest rekomendowany jako pierwszy zabieg w medycynie estetycznej. Peeling można połączyć z kwasem hialuronowym dla wzmocnienia efektu wypełnienia. Kojarzenie PRX T33 z innymi znanymi zabiegami medycyny estetycznej tj. nici, mikronakłuwanie, mezoterapia igłowa potęguje i wzmacnia ich efekty.
PRX T33 – dla kogo jest przeznaczony?
Jest to zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Już nastolatkowie mogą z niego skorzystać w celu pozbycia się blizn po ospie czy trądziku. Stosuje się go u pacjentów wieku 25-35 lat – wówczas peeling pomoże uporać się z melasmą, przebarwieniami i rozstępami. Pacjenci w wieku 35-45 lat mogą stosować go w celu biorewitalizacji ciała i twarzy oraz jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Inne wskazania to: zwiotczenie skóry biustu, zmiany skóry dłoni, rozstępy. Osoby powyżej 45 roku życia powinny poddać się zabiegowi peelingu medycznego w celu korekcji zwiotczałej skóry czy poprawy jej napięcia (ciało, dekolt, biust, dłonie). Do dzisiaj wykonano na świecie ponad 2 00 000 zabiegów, które potwierdzają skuteczność metody.
Leczenie trądziku (3 zabiegi + 6 zabiegów ledoterapii) – zabiegi całkowicie bezbolesne – 990 zł. PRX T33 (peeling do twarzy) wykonujemy raz na tydzień, zalecamy także ledy medyczne.
Najważniejsze zalety stosowania PRX T33:
- mała inwazyjność dla pacjenta
- odnowa skóry bez użycia igieł
- TCA bez ryzyka złuszczania
- brak dolegliwości bólowych
- bez długiej rekonwalescencji
- nie jest fotouczulający – można wykonywać również w lecie
- krótki protokół zabiegowy
- nadaje się do łączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej
Peeling Prx T33 – zalecenia pozabiegowe:
- Krem do skóry suchej lub bardzo suchej po zabiegu PRX T33-WiQo – pielęgnacja skóry po zabiegu. Polecany do stosowania na twarz, szyję, dekolt, dłonie.
- Płyn wygładzający do twarzy WiQo. Płyn zalecany jest do wszystkich rodzajów skóry także w okresie letnim.
- Synergiczne działanie dwóch produktów sprawia, że skóra jest zawsze aktywna i pobudzona. Ze względu na swe działanie ochronne powierzchniowej warstwy skóry, zalecany jest do skóry podrażnionej zabiegami peelingu chemicznego lub innymi zabiegami medycyny estetycznej. Dobrze tolerowany przez skórę reaktywną (nadwrażliwą).
Prx T33 pod oczy
Zabieg peelingiem wykazuje działanie rozjaśniające i ujędrniające, dlatego w naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu przynosi spektakularne efekty w usuwaniu worków i cieni pod oczami. Precyzyjna aplikacja peelingu sprawia, że przedostaje się do głębokich warstw skóry, uruchamiając proces stymulacji włókien kolagenowych i elastynowych. Delikatna skóra w miejscu występowania cieni pod oczami ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Ten peeling enzymatyczny jest także odpowiedni dla cery trądzikowej.
Polecamy Prx T33 Poznań.
Warto łączyć z zabiegami PCA Skin.
TCA (kwas trójchlorooctowy) – charakterystyka
Kwas trójchlorooctowy, w skrócie TCA, to związek organiczny o charakterystycznym zapachu octu. W kosmetologii i medycynie estetycznej używa się go zazwyczaj w stężeniu od 10 do nawet 50%. Peeling kwasem trójchlorooctowym należy do peelingów głębokich ze względu na daleką penetrację naskórka i skóry właściwej.
Kwas trójchlorooctowy TCA – mechanizm działania
Kwas trójchlorooctowy TCA doprowadza do usunięcia martwych komórek naskórka (korneocytów) poprzez osłabienie ich spójności oraz do martwicy keratynocytów. Działanie kwasu polega na zniszczeniu białek i ich rozłożeniu na aminokwasy. W konsekwencji prowadzi to do martwicy naskórka, jego złuszczenia oraz proliferacji fibroblastów i przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych. Lekarz może regulować intensywność działania kwasu trójchlorooctowego poprzez wybór preparatu o odpowiednim stężeniu. Najczęściej peeling kwasem TCA stosuje się w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej w celu wyrównania kolorytu skóry, spłycenia zmarszczek i poprawy struktury skóry, usuwania przebarwień czy pozbycia się blizn.
Po zabiegu peelingu kwasem trójchlorooctowym TCA skóra może być delikatnie zaczerwieniona i błyszcząca, może towarzyszyć nam przy tym uczucie ściągania. Skóra po zabiegu wydaje się ciemniejsza, a po kilku dniach dochodzi do drobnopłatkowego złuszczania naskórka.
Kwas trójchlorooctowy TCA – zalecenia pozabiegowe
Po procedurze medycznej peelingu TCA zaleca się przez okres miesiąca stosowanie ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Warto stosować krem z filtrem UV trzy razy dziennie, co chroni przed powstawaniem przebarwień.
W naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu oferujemy też inne peelingi – na PCA Skin.
PRX T33 – innowacyjna metoda odmładzania
To właśnie połączenie kwasu TCA (kwasu trójchlorooctowego), H2O2 (nadtlenku wodoru) oraz kwasu kojowego dało początek unikalnej, medycznej formule wykorzystywanej do biorewitalizacji skóry. Peeling chemiczny PRX-T33 został opatentowany we Włoszech przez dr Rossanę Castellana w 2007 roku. Obecnie PRX T33 jest w trakcie rejestracji jako produkt leczniczy na trądzik.
Na czym polega innowacyjna metoda peelingu do twarzy? Bazuje na chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi.
Idealne proporcje kwasów przekładają się na nieinwazyjność zabiegu. Peeling odmładza. Dzieje się tak za sprawą rozświetlenia cery wspartej dodatkowym ujędrnieniem. Efekt ujędrnienia skóry jest wyraźniejszy niż w przypadku standardowego peelingu, ponieważ peeling PRX-T33 nawilża skórę.
To, co wyróżnia PRX-T33 to brak łuszczenia się naskórka. Skóra jest mniej podrażniona, a zabieg nie nastręcza tylu problemów co tradycyjny peeling – można od razu wrócić do aktywności zawodowo-towarzyskiej. Plusem procedury w naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu jest brak opuchlizny czy zaczerwienienia.
Na uwagę zasługuje lepszy efekt regeneracyjny, który można osiągnąć dzięki terapii łączonej np. z mezoterapią igłową czy lampami LED.
Peeling chemiczny stanowi remedium na blizny na twarzy i ciele. Dobre efekty przynosi w leczeniu blizn zanikowych, po ospie i potrądzikowych.
Zasada działania peelingu polega na stymulacji receptorów do wytwarzania włókien i nawadniania komórek. W efekcie przynosi to redukcję zmarszczek, ujędrnienie skóry i efekt liftingu. Zabieg można wykonywać latem, co jest ważną informacją dla naszych pacjentów.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- alergia na składniki preparatów używanych podczas zabiegu,
- ciemny fototyp skóry lub świeża opalenizna,
- przerwana ciągłość naskórka,
- aktywne zmiany wirusowe, grzybicze, bakteryjne.
Popularne preparaty do zabiegów kosmetologicznych, w których wykorzystuje się kwas trójchlorooctowy:
- PRX T33
- PQ Age
Peeling kwasem TCA to bardzo skuteczny sposób na efektywną odnowę naskórka i nadanie skórze świeżego wyglądu. Peeling TCA jest doskonałym środkiem do pielęgnacji skóry, ponieważ jest niezbędny do właściwego złuszczania martwego naskórka i dzięki temu, do jego prawidłowej regeneracji.
Peeling TCA jest także skuteczny w leczeniu różnego rodzaju trądziku oraz łojotokowego zapalenia skóry.
Peeling kwasem trójchlorooctowym jest jedną z najsilniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień, wypłycania drobnych zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Po zabiegu bardzo ważne jest natłuszczanie skóry.
Piśmiennictwo
S.Stasiorowska, I. Rodak, Chemoeksfoliacja w gabinecie kosmetologicznym, [w:] Kosmetologia Estetyczna 2 / 2020 / vol. 9, s.199-210.
Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing