Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
Podstawowe informacje:
Usg w medycynie estetycznej i dermatologii – badanie ultrasonograficzne skóry i tkanki podskórnej.
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej dla lekarzy.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- pacjenci z powikłaniem po wypełniaczach
- pacjenci z wyczuwalnymi grudkami pod skórą
- pacjenci wymagający podania hialuronidazy - można podać dużo mniej z lepszym skutkiem
- podawanie kwasu hialuronowego w niebezpiecznych okolicach
- sprawdzenie właściwego położenia nici liftingujących
- sprawdzenie przebiegu naczyń krwionośnych przed planowanym zabiegiem
Przeciwwskazania
- brak
Pytania i odpowiedzi
Tak, dzięki dużemu postępowi techniki, możemy obecnie badać efekty zabiegów. Usg wysokiej rozdzielczości pozwala diagnozować stan skóry i tkanek położonych głębiej. Można sprawdzać prawidłowość i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Przed zabiegiem można sprawdzać przebieg naczyń. Można też wykonywać iniekcje pod kontrolą usg.
Badanie pokazuje czy zabieg wykonano na właściwej głębokości np. nici liftingujące. Czy nie naruszono ważnych struktur np. naczyń krwionośnych czy ślinianki. Można wykluczyć obecność tzw. stałych wypełniaczy (np. olej silikonowy), są one przeciwwskazaniem do wykonywania kolejnych iniekcji. Można stwierdzić obecność kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, kwasu polimlekowego, torbieli, krwiaków.
W badaniu usg w medycynie estetycznej posługujemy się głowicami o wyższej częstotliwości, samo badanie jest wykonywane bez ucisku – delikatniej. Często też podajemy np. hialuronidazę pod kontrolą usg.
Informacja o zabiegu
Kurs usg w medycynie estetycznej, kurs dla lekarzy, szkolenie praktyczne.
Na czym polega specyfika USG i kiedy się je wykonuje?
USG jest to bardzo popularne badanie diagnostyczne odwzorowujące obraz struktur skóry, które jest szeroko wykorzystywane w wielu specjalizacjach medycyny.
Obecnie w medycynie estetycznej złotym standardem staje się mapowanie naczyń z oceną tkanek miękkich, mięśni i przebiegu naczyń krwionośnych pod kontrolą USG. Dzięki diagnostyce ultrasonograficznej lekarz medycyny estetycznej może w precyzyjny sposób zaplanować zabieg, dostosowując go do indywidualnych wskazań pacjenta. Wpływa to także na wybór miejsca wykonywania iniekcji wypełniacza np. kwasu hialuronowego.
Badanie USG wykonuje się w celu weryfikacji obszaru zabiegowego po wykonanym zabiegu medycyny estetycznej. Dzięki USG można wykluczyć patologie typu torbiel, krwiak, ropień lub guz.
Badania w medycynie estetycznej wykonuje dr Rosiński. Prowadzi też szkolenie dla lekarzy z ultrasonografii w medycynie estetycznej.
Kolejną grupę wskazań stanowią schorzenia autoimmunologiczne z kręgu twardzinopodobnych jak chociażby skórna postać twardziny układowej. Są to choroby z grupy tak zwanych kolagenoz, tak więc ich uwidocznienie i rozpoznanie w badaniu ultrasonograficznym opiera się na występowaniu zwiększonej ilości włókien kolagenu, co przejawia się zwiększoną hiperechogenicznością tkanki.
USG w medycynie estetycznej znajduje zastosowanie w leczeniu powikłań naczyniowych. Obraz ultrasonograficzny pozwala poznać przebieg struktur naczyniowych, który jest indywidualny dla każdego pacjenta, co podnosi bezpieczeństwo zabiegu medycyny estetycznej.
Wdrożenie diagnostyki USG w codziennej pracy kliniki medycyny estetycznej pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu i komfortu pacjenta oraz umożliwia ocenę procedury w czasie rzeczywistym. Badanie USG zapewnia kontrolę nad prawidłową aplikacją wypełniacza – kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, kwasu l-polimlekowego. Wartością dodaną zastosowania USG w medycynie estetycznej jest możliwość obserwowania efektów zabiegu tj. – głębokość wkłucia i aplikacji preparatu czy szybkiego wykrycia nieprawidłowości.
Inne zastosowania to między innymi monitorowanie grubości skóry w trakcie przewlekłego leczenia glikokortykosteroidami czy wreszcie ocena fotostarzenia się skóry.
Kurs USG w medycynie estetycznej dla lekarzy z aktywnym PWZ
Kurs USG w medycynie estetycznej – jakie korzyści dla pacjenta?
Włączenie diagnostyki USG do procedur zabiegowych zapewnia wiele korzyści. Usprawnia to pracę lekarza poprzez efektywne planowanie i monitorowanie postępów oraz precyzyjne przeprowadzanie zabiegów. Wykonanie badania USG przed zabiegiem wpływa na podniesienie zadowolenia pacjenta. USG to skuteczne narzędzie diagnostyczne przeznaczone do leczenia powikłań naczyniowych. Mapowanie naczyń odgrywa dużą rolę w zakresie bezpieczeństwa, umożliwiając wykrycie anomalii naczyniowych.
Kurs USG ten pozwala lekarzowi na uniknięcie komplikacji i działań niepożądanych – bazowanie jedynie na wiedzy anatomicznej często bywa zawodne. Ultrasonografia pozwala na indywidualizację zabiegu, skupienie się na detalach, co w efekcie prowadzi do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów klinicznych. Kurs dla lekarzy (szkolenie USG w medycynie estetycznej) pozwala na podniesienie jakości świadczonych usług z zakresu medycyny estetycznej i zwiększenie prestiżu gabinetu.
Jakie zagadnienia obejmuje szkolenie dla lekarzy z zakresu USG?
Szkolenie usg dla lekarzy medycyny estetycznej to duża dawka praktycznej wiedzy. Lekarze przejdą praktyczny kurs na aparatach USG. Nauczą się mapowania naczyń, leczenia powikłań, iniekcji kwasu hialuronowego i rozpuszczania kwasu hialuronowego hialuronidazą pod kontrolą USG.
Szkolenie USG praktyczne na pacjentach pozwala na zdobycie cennych umiejętności, umożliwiających wykorzystanie ultrasonografii podczas wykonywania zabiegów we własnym gabinecie. Pracujemy na głowicach mobilnych USG o wysokich częstotliwościach, które są dedykowane do gabinetów medycyny estetycznej.
Szkolenie dla lekarzy „USG w medycynie estetycznej” obejmuje:
- Podstawy ultrasonografii.
- Przypomnienie anatomii.
- Nauka praktyczna pracy z USG na preparatach.
- Badanie pacjentów za pomocą USG.
- Rozpuszczanie kwasu hialuronowego pod kontrolą USG.
Szkolimy wyłącznie lekarzy z aktywnym PWZ – więcej informacji na maila – gabinet@wrosinski.pl
Kurs USG w medycynie estetycznej to szkolenie praktyczne odbywające się na modelkach. Szkolenie prowadzi Dr. Włodzimierz Rosiński.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg to plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing